HDD 80gb widzi tylko 5gb

Witam, mam dysk 80gb. Wczoraj nie dało się go jeszcze uruchomić, a programy typu partition magic widziały na nim dwie partycje - łącznie 80gb, ale jedna była typu NTFS a druga RAW. Pierwszy raz spotkałem się z takim typem plików, nie szkoda mi było juz danych, bo za dużo się z tym męczyłem, więc postanowiłem zrobic formata. Po nim dysk ma także 2 partycje, z których jedna ma nicałe 5gb, a druga 7mb. Co się stało z resztą dysku ? Programy typu partition magic, fdisk ogólnie wszystko z hirena (stosunkowo starego - lata ok 2002) widzi tylko te patrycje. Na innym komputerze podłaczam ten dysk na slave i pod XP widzi także tylko te dwie partycje. Co zrobić? Może wyzerować dysk, tylko jak ? Albo przywrócić ustawienia fabryczne? A może jakieś inne rady ?

ps.

z hirena korzystałem intuicyjnie, dlatego nie jestem do końca pewny, czy wykorzystałem wszystkie jego opcje.

A fdiskiem w dosie próbowałeś?

Tak jak napisałem, Fdisk także nic poza tymi dwiema małymi patycjami nie widzi. Jakieś inne propozycje ?

EDIT

zrobiłem zerowanie dysku programem MHDD, jednak wyzerowało dość szybko, co mnie zdziwiło. Pisało ze zeruje do tych 5 gb. Po tym w partition magic sprawdziłem i ku zdziwieniu pisało ze dysk ma 2’000’000 mb. O co tu chodzic? Może jakoś spróbowac przywrócic fabryczne ustawienia dysku, tylko jak ?