HDD blokuje zasilacz

Witam.

Dziś chciałem podłączyć HDD do starego kompa, gdy już to zrobiłem, wszystko podłączyłem, zrobiłem tak jak to zawsze robie, i gdy naciskam przycisk “Power” nic się nie dzieje, 0 reakcji, nawet wentylatory się nie kręcą .A gdy odłącze HDD od zasilacza wszystko rusza, próbowałem na 3 innych zasilaczach, i na płytach głównych, i zawsze to samo.

HDD to Samsung 80Gb ATA 2MB

Co to za zasilacz/e?

Według mnie to dysk w sobie ma zwarcie jakieś i zasilacz przez to nie rusza, zapewne dysk do kosza

  1. No-name 300W

  2. Deer 400W

  3. Amacrox Warrior 450W

Złączono Posta : 21.09.2007 (Pią) 20:39

No właśnie też tak myślałem, bo Pc po przekręceniu procka, i chciałem sprawdzić czy HDD chociaż działa.

mówisz że kręciłeś i dysk poszedł

Zrobiłeś to kręcąc na płycie co ma odblokowaną czestotliwość agp i PCI przez to mogła Ci pójść grafa nawet, po prostu ktoś jak kręcił nie znał się na tym

nie no, RAM karta graficzna działa sprawdzałem :wink: gorzej z dyskiem bo tylko on i procek na tym najbardziej ucierpiał reszta działa, nawet płyta główna dobrze się trzyma.

dysk padł po oc a dlaczego pisałem wcześniej. Dobrze się kręci na płytach co mają zablokowane AGP/PCI bo się nic nie uszkodzi ale jak jest odblokowane to dyski najszybciej szlag trafia

aa, ale mam jeszcze pytanie, czy dane jakieś z tego hdd da się odzyskać, bo jeżeli się robi zwarcie to elektronika padała.

Nie wiem czy idzie uratować jeszcze dysk, zapewne elektronika poszła, może wystarczy wymienić elektronike i dysk zacznie działać ale dokładnie nie wiem

ahaa, to czyli jak na allegro znajdę taką elektronikę(nie mogę jakoś znaleść). A może ktoś na forum, ma taką nie potrzebną elektronikę do owego Hdd.