HDD brzęczy i przestaje być widoczny

Witam, mam problem z dyskiem HDD. Jest to dysk WD z serii blue, o pojemności 500 GB.

Problem pojawił się. ok 2-3 dni po złożeniu komputera, wcześniej wszystko było ok. Gdy pobierałem jakiś plik z internetu, nagle przestał być widziany przez system. Po zrestartowaniu komputera znowu był widziany, ale gdy spróbowałem jeszcze raz pobrać plik sytuacja się powtórzyła, w dodatku dysk zaczął brzęczeć (chodził głośniej niż zasilacz i chłodzenie procesora) i stukać. Sprawdziłem zasilanie i kabel przesyłający, wszystko było ok (z początku myślałem, że to z powodu krótkiego kabla zasilającego). Po ponownym włączeniu komputera dysk działał, ale po pewnym czasie znów przestał działać. Zrestartowałem komputer jeszcze raz i włączyłem skanowanie HD Tune, który wykazał, że mam 2 uszkodzone sektory. Po przeskanowaniu kilku procent dysk znowu zrobił swoje…

 

Pytanie co mogę z tym zrobić, lub (jeżeli jest zbyt poważne) czy gwarancja to obejmuje?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Wiem, przepraszam, nie wiedziałem jaki tytuł nadać.

Oddaj na gwarancje. Pokaż jeszcze zrzut ekranu z programu HDTune zakładki health.

Niestety nie pomyślałem. :frowning:

 

Skanować nie mogę drugi raz, bo system się zacina na włączaniu, gdy go podłączam (systemowy mam SSD).

 

//Edycja

Więc pozostaje gwarancja czy coś jeszcze?

No co chcesz niby z nim zrobić? Jak w ogóle nie możesz działać, bo się wiesza. Gwarancja koniec kropka.

Ok, dzięki wszystkim.

otwórz hd tune zakładka health i podeślij zrzut ekrany, jeżeli nic sie nie wyświetli to użyj wersji pro (5.50)

@up

 

Przeczytaj temat następnie pisz. Bo jakbyś zauważył to komputer się zawiesza z tym dyskiem.

chodzi mi o health a nie o error scan… poza tym może podłączyć do innego komputera i sprawdzić

Dysk powoduje zwiechy i nie ma dostępu, aby go sprawdzić. Czy tak trudno ci zrozumieć?

 

Nie mogę podłączyć do innego komputera, bo wtedy też się zawiesi. Poza tym jest nie widoczny dla systemu, więc nie mogę sprawdzić żadnej zakładki.

 

PS. Wiem, że ze sporym opóźnieniem, ale…

No to gwarancja tak jak już było mówione.