HDD. Fabrycznie nowy+Stary z bad sektorami. Współpraca

Witam.

Kupiłem nowy dysk twardy. Wsadziłem, wszystko cacy.

Celem przeniesienia niektórych danych [które były dla mnie ważne, które dało się w ogóle przenieść] podpiąłem stary dysk do współpracy.

Teraz moje pytania.

1.Czy może on tam zostać wpięty na stałe ? Dodam, że normalnie nie dało się na nim pracować. Część danych uległo zniszczeniu.

2.Czy jego obecność ma wpływ na dynamikę i szybkość przetwarzania danych, jeżeli na nim nic nie zapisuje, po prostu tyle, że on jest ?

3.Czy ma on wpływ na pracę i w ogóle czy ma on jakiś wpływ na nowy dysk twardy ?

Dziękuję z góry za odpowiedź. :stuck_out_tongue:

Dysk z bad sektorami może mieć istotny wpływ na stabilność i wydajność pracy komputera. Niesprawny dysk może powodować zawieszanie się systemu a nawet samoczynne resetowanie się komputera (miałem taki przypadek). Jak piszę może, ale nie musi. Jeśli dysk ma już bad sektory i ilość złych sektorów nie będzie wzrastała (np bad sektory po mocnym wstrząsie czy upadku dysku) to taki dysk może bardzo długo normalnie funkcjonować. Gorzej jak ilość bad sektorów wzrasta. Lepiej pozbyć się takiego dysku. Na nowy dysk raczej nie ma to wpływu, chyba, że komputer się samoczynnie resetuje, a to nie słyży dyskom.

Tak na marginesie: skoro dysk jest dopiero co kupiony i uszkodzony to reklamuj go u sprzedawcy. Dostaniesz nowy albo zwrot kasy.

Nowy jest Ok.

Chodzi mi o drugi… stary, który ma bad sektory, a który wpiąłem jako dysk drugorzędny.

Sorki, ale właśnie zrobiłeś pierwszy, poważny błąd.

Pozbądz się go jak najszybciej.

Ale zanim to zrobisz wypróbuj to: http://www.dobreprogramy.pl/Unstoppable … 13084.html

Na czym polega ten błąd ? Ma to wpływ na pracę nowego dysku ?

Musiałem go wpiąć, żeby zgrać dane i tak po prostu się zastanawiałem, czy może on zostać tam wpięty na stałe…

  • Dzięki, przyda się ten programik.

Raczej bym Tobie odradzał. Nowy 500 GB, np.: Samsung F3 kosztuje ok. 130-140 zł.

To nie są b. duże kwoty.

No ja nowy posiadam… Tez jest wpięty.