HDD - HD Tune i błąd B8


(Matmortigen) #1

Witam

Mam problem z dyskiem twardym którego mam już od dłuższego czasu. Problem jest tylko natury psychicznej ponieważ dysk działa w 100% poprawnie i nie mogę mu nic zarzucić co do jego pracy. Jednak jakiś już czas temu kiedy miałem na nim jeszcze dane program HD Tune wykrył na nim błąd B8 od tamtego czasu dysk włączałem tylko wtedy kiedy musiałem a ostatnio nawet przeniosłem dane na inny. Dodam że nie znam się na tych błędach z programu HD Tune i nie wiem tak naprawdę co oznaczają, czy coś poważnego?? W każdym razie to mój jedyny dysk w którym program HD Tune coś wykrył. Pragnę jeszcze napomnieć że oprócz testu dysku w programie HD Tune wykonałem test w programie SeaTools który z kolei nic nie wykrył niepokojącego w pracy dysku. Opisywany przeze mnie dysk jest jeszcze na gwarancji producenta do 24 stycznia 2013 roku i teraz mam pytanie do Was czy odsyłać go do serwisu skoro dysk pracuje prawidłowo, czy podstawą do przyjęcia na gwarancji może być opis, zdjęcia z programu HD Tune skoro program producenta dysku nic nie wykrył?

Na chwilę obecną dysk jest pusty gdyż nie chcę pakować na niego dane ze względu na to że może paść choć od czasu wykrycia błędu do chwili obecnej upłynęło sporo czasu to jednak utrata danych byłaby dla mnie dotkliwa. Prosiłbym o radę osoby które znają się na rzeczy lub miały podobny problem i podzieliłby się swoją opinią i wiedzą ze mną na ten temat. Na dole zamieszczam screeny z programu HD Tune z testu opisywanego przeze mnie dysku.

Pozdrawiam


(hirem) #2

W HDTune możesz zrobić jeszcze Benchmark jak się przedstawiają transfery. A co do błedu B8 jest niby jako krytyczny i zobacz w programie CrystalDiskInfo czy też będzie błąd w B8 wykazywało. Sa też błedy C7 i w sumie dotyczą błędów elektronicznych. Czasem może pomóc aktualizacja firmware dysku i może spróbuj zmienić kabel sygnałowy czy przełożyć do innego gniazda czy będzie zmiana.


(Enzo1) #3

Problem występuje pomiędzy kontrolerem a dyskiem twardym.Sumy zapisu są wtedy nieprawidłowe.Jest to jeden z błędów krytycznych.


(Matmortigen) #4

Witam ponownie

A więc tak, wykonałem test Benchmark w HD Tune i wynik w postaci screena umieszczam na końcu posta. Zainstalowałem również program Crystal Disk Info i odziwo program nie informuje mnie o żadnym błędzie lecz pokazuje że status dysku jest dobry. Screen z programu Crystal Disk Info również umieszczam na końcu posta. Co do błędu C7 to się nie znam i nie wiem co miałeś na myśli, czy mam rozumieć że coś z układem elektronicznym jest nie tak??

Wykonałem również na dysku aktualizację firmware z wersji CC38 na wersję CC49 i niestety nadal w programie HD Tune występuje błąd B8. Jeśli chodzi natomiast o podłączanie dysku do komputera to podłączam go do kieszeni wewnętrznej i nie ma znaczenia do której komory go wepnę i tak wykazuje w programie HD Tune błąd.

Moje pytanie jest otwarte do Was czy ktoś miał podobną sytuację jeśli chodzi o programy zewnętrznych firm w których to program wykazał błędy dysku. Czy w takim przypadku jest możliwa naprawa gwarancyjna u producenta na podstawie tych danych??

https://dl.dropbox.com/u/8933401/foto5.jpg

https://dl.dropbox.com/u/8933401/foto4.jpg

Pozdrawiam