HDD po podpięciu przez USB , błąd "zużywa za dużo energii"

Witam, na zewnętrznym HDD mam OLBRZYMIĄ bazę zdjęć, na swoje nieszczęście uległem po raz pierwszy i go pożyczyłem. Po zwrocie i podłączeniu przez USB do MacBooka Pro pokazuje się komunikat      "  To urządzenie USB zużywa za dużo prądu  "  .    sad.png

Coś mi chyba umyka…Jak podłączył poza USB zewnętrzne napięcia 12V? Spróbuj rozmontować obudowę  tego dysku wyciagnij sam dysk i podłącz go  poprzez  inną kieszeń , przejściówkę  czy co tam znajdziesz - jest szansa że  poleciała tylko elektronika obudowy

Dysk jest w obudowie w której istnieje możliwość podpięcia dodatkowego napięcia, nie uprzedziłem że to nie jest konieczne  :?

Prawdopodobnie sfajczona jest elektronika. Co to za dysk? Można spróbować podpiąć elektronikę od identycznego sprawnego dysku, a jak nie ruszy to tylko laboratorium Ontrak…

Rzadko który dysk zewnętrzny ma zasilanie na 12V, większość wymaga 5V - na 90% “sfajczona” elektronika po takim traktowaniu.

Dodajmy, że jeszcze szwagier użył innego zasilacza niż sprzęt potrzebuje i mamy pełny obraz sytuacji.

12 volt używane (czasami wymagane) jest przy dyskach 3,5 cala… powtarzam Twoje pytanie: Co to za dysk? :slight_smile:

Pamiętajcie że  pomiędzy dyskiem a  tym nieszczęsnym zasilaniem 12V  była jeszcze elektronika kieszeni- jest duża szansa  na to że  tylko ona  poleciała

[post-275986-0-04593400-1426715490_thumb.Niestety podpięcie dysku do innej kieszeni nic nie dało dalej martwy :-( , dysk to Segate 500 GB /5400  

chyba to mnie czeka, ale ta cena … …  :?

](https://forum.dpcdn.pl/uploads/monthly_03_2015/post-275986-0-04593400-1426715490.jpg)

No to pozostaje ci prócz wysłania dysku do profesjonalnego odzysku danych poszukać sprawnej  elektroniki do tego dysku - spisz dokładny model dysku i przegrzeb allegro/ebaya . A tak z głupia frant zapytam - a próbowałeś podpiąć ten dysk pod komputer z Windowsem/Linuxem?

Windows - nie, od 2006 w 100% przeszedłem do “jabłkowego sadu” ze wszystkim   :slight_smile:  , musiałbym poprosić szwagra - odpada, ale może u kolegi spróbuję