HDD przez adapter USB odpowiada Błąd CRC przy próbie inicjowania dysku

Program nie przerwał, miele dalej ale w tym tempie (jeśli nic się nie zmieni) to potrwa z tydzień

Czy warto kontynuować, czy też już wyrzucić?

Tymczasem w MP pojawiły się jakieś dziwne dyski???

173 to już dysk jest złom prawdopodobnie. Spróbuj przerwać i zaznacz erase. Czasami pojawiają się błędy logiczne. Po wykonaniu ERASE, jeśli nie przerwie w trakcie, można przeskanować ponownie, czy coś się zmieniło. Ale najprawdopodobniej dysk uszkodzony.

Dla pewności, warto użyć czegoś z s-ata, bo mostki USB czasami dają błędy.

Sytuacja wygląda źle jeśli nie beznadziejnie.Viktoria06

Ale zanim zezłomuję chcę zapytać: mam uczucie, że dysk ma atrybut Read Only? Czy można to sprawdzić i zmienić?

Jest spore prawdopodobieństwo, że problemem jest mostek USB. Wiktorię uruchamiaj z prawego klawisza myszy, jako administrator.

Zacząłem od końca i idzie jak burza?

Ale kombinujecie.
Ściągnij to:


z menu po prawe u góry wybierz ten dysk.- następnie nowa tablica partycji- następnie -nowa -ntfs
jak to wykonasz to może pomogę, jako magazyn da sie ominąc uszkodzone sektory i śmiga, na filmy muzę, nic ważnego.

To .iso file, czy muszę ją przegrać na CD?

iso, na pendriwe, najlepiej rufusem…Ktoś jeszcze używa CD?
Operacje na dyskach / z problemami/ powinno przeprowadzac sie przed uruchomieniem systemu.

Wytłumacz jeszcze laikowi co masz na myśli “najlepiej refusem…”?

Ale po co, skoro dysk wywala błędy? Albo jest uwalony, albo przelotka nie działa poprawnie. W obu przypadkach, nawet jeśli jakoś uda zapisać informacje o partycjach i sformatować, to będzie dalej niesprawny, lub w najlepszym razie bardzo niepewny nośnik, który nagle może zniknąć, zawieszać system, tracić partycje, dane itp. założenie partycji na sprawnym dysku jest trywialne.

To mniej więcej tak, jakby ktoś przyjechał do pastowania auta, a tam by zaczął się zapadać lakier, od dziur. A ty byś powiedział, panie, nie łataj pan tego, nie sprawdzaj gdzie jest rdza, kup pan inną szczotkę, będzie git, na pewno się dziury zarąbiście zapastują i będziesz pan zadowolony. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Podsumowanie
Dziękuję wszystkim którzy chcieli pomóc, poddaję się.
A to w skrócie rezultaty:

  • DISKPART nie widzi zupełnie dysku
  • Partition Master 15.5 widzi dysk “Nieprzydzielony Tylko do odczytu” ale wszystkie operacje kończy “Operacja nie została zakończona ponieważ media są chronione przed zapisem”
  • Viktoria widzi dysk i rozpoczyna test i pokazuje masę błędów remapowania, przy czym dioda “write” nigdy się nie zapala. Operacja Erase to samo, masę błędów i trwa ponad 24h. Gdy odwróciłem kierunek (od końca do początku) szło jak burza aż do ca 3 890 265 890 z 3 907 390 300 LBA po czym
    “zaczęły się schody” Po tym jak to szło tak szybko uznałem, że uwaga programisty (po rosyjsku) twierdząca, że niektóre mostki HDD/SAT nie radzą sobie z przejściem z 16 bitowych na 12 bitowe komendy mojego mostka to nie dotyczy.
  • Active@ KillDisk Widzi Disk 2 Ready Not Initialized Unallocated ale po Akcji Erase melduje 10 błędów pisania i kończy. W oknie Disk Viewer pokazuje “Block start at 0 length 2048 erased via SCT”
  • GParted-live nie widzi dysku zupełnie pomimo wielokrotnego szukania.

Spędziłem 4 dni na ciekawych eksperymentach, mam nadzieję, że powyższe uwagi się komuś, kiedyś przydadzą. Wszystkim jeszcze raz dziękuję i niosę (jutro) dysk na elektroniczne złomowisko.
Jestem nowy na site więc nie wiem czy istnieje jakiś system premiowania pomagających - jeśli tak proszę moderatora żeby premie przydzielił.
Pozdrawiam.