HDD USB - problem z podłączeniem


(Rasputina) #1

Mam twardy dysk podłączony do PC przez adapter/USB, wszystko działało a wczoraj zaczął się podłączać i odłączać, słychać było dźwięk podłączanego i odłączanego nowego urządzenia. Dzisiaj włączam komputer i nic nie ma, odłączam usb podłączam, słychać dźwięk podłączonego urządzenia ale w moim komputerze go nie ma na liście, i nie chce się "załadować" ten mój komputer, dopiero jak odłączę HDD od USB to mój komputer się "ładuje" :smiley:

Co się stało??? :frowning:


(antiferno) #2

przez "przez adapter/USB" ? tzn. jak ? nie jest to normlany dysk na usb tylko kieszeń na usb?


(Agatonster) #3

Kuroi ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Rasputina) #4

to jest zwykły dysk który się podłącza wewnątrz komputera, kupiłam "adapter" który jedną wtyczką łączy z prądem a drugą do USB, na allegro pewno można sobie obejrzeć taki adapter.


(antiferno) #5

Spróbuj na innym wejsciu usb , jak nie załapie to zobacz jak inne urządzenia , jesli bedą chodzic normlanie to chyba pozostaje tylko podlaczyc ten dysk normalnie i zobaczyc czy bedzie chodzil ... jesli tak to adapter sie popsuł :stuck_out_tongue:


(Rasputina) #6

jaka może być przyczyna popsucia się adaptera ;p


(antiferno) #7

Długo go używasz ? może wada fabryczna , może coś sie w środku przetego-wało , może jakiś drucik sie wygiął , róznie to bywa :wink:

Sprawdz dysk podłączajac go normlanie


(Rasputina) #8

raptem 3 miesiące używam....


(antiferno) #9

Sprawdzałeś już na innych wejsciach usb ? jeśli to samo to czy sprawdzaleś jakies inne urzadzenia ?


(Rasputina) #10

inne urządzenia? znaczy czy sprawdziłam "inne urządzenia" na porcie USB od tego hdd? :smiley:

sprawdziłam ten adapter z hdd na wszystkich usb i na innym komputerze, i to samo, podłączam pod prąd i słychać na dysku jak zaczyna się kręcić, podłączam do usb i słychać dźwięk nowego urządzenia, ale nie pojawia się w moim komputerze :frowning:


(antiferno) #11

ehh... tak ... podłączyć coś innego na usb zeby sprawdzić czy to nie jest coś z portami ... ale skoro podłączałeś do innego kompa i bylo to samo to raczej albo dysk albo ten adapter , więc podłącz ten dysk normlanie , jesli zadziała to raczej adapter zdechł ...


(Rasputina) #12

mam nadzieje że to adapter a nie dysk ;p