HDD wykrywany tylko przez USB

Witam.

Kupiłem dysk HDD na SATA. Podłączyłem go, ale nie wykrywał go ani Windows 10 ani BIOS (nie mam na myśli eksploratora, Windows w ogóle nie widzi urządzenia). Za to od razu po otrzymaniu zasilania tyka miarowo, trochę jak zegarek, niezmiennie.

Jak podłączyłem w kieszeni na USB 3.0, to dysk od razu został wykryty, dał się zainicjować i sformatować, otrzymał literkę i wydawał się działać normalnie. No i cichutko.

Problem w tym, że jak go znowu podłączyłem przez SATA, to dalej nie jest wykrywany przez Windows ani BIOS. Jedynie tyka. Dodam, że sprawdziłem przewód SATA i sloty - są sprawne (inne dyski bez problemu działają). Czy macie pomysł, co jeszcze mogę zrobić? Pierwszy raz się z tym spotykam. Z góry dzięki za Wasz czas.

Jeśli na gwarancji to reklamować.

Sprawdź napięcie. Podłącz pod inny kabelek.

Moim zdaniem problem z zasilaczem.

Dzięki @stens1950 :smiley: Rzeczywiście, zmieniłem kabelek zasilający i działa jak marzenie. Jakoś nie wpadłem na to. Teraz już będę wiedział. Jeszcze raz Ci dziękuję. Udanego weekendu wszystkim!

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.