HDMI a DVI na monitorze

Witam! niedawno kupiłem nowy monitor Samsung T220HD i mam go na razie podłączonego do karty graficznej (Radeon HD4870) za pomocą kabla DVI. Widzę, że monitor ma wejście HDMI i zastanawiam się nad kupnem kabla i podłączenia go właśnie w ten sposób. Ale pytanie? Jaka będzie różnica, jeżeli w ogóle takowa będzie?:slight_smile: jak coś to pracuję cały czas na maksymalnej rozdzielczości, czyli 1680x1050.

Z góry dzieki za odpowiedzi

P.S. kabel oczywiście z jednej strony będzie miał DVI,a z drugiej HDMI:)

Obrazie nie będzie kabel hdmi przesyła dodatkowo dźwięk

Zastosowanie kabla hdmi ale bardzo dobrej jakości może poprawić jakość obrazu , zastosowanie taniego/byle jakiego kabla hdmi może poskutkować gorszym efektem niż przy połączeniu dvi.

PS.odpowiedź do posta w niezmienionej formie , obecnie nieaktualna (w orginale było że jak i karta tak i monitor posiadają wejscia hdmi)

aha:) czyli nie warto kupować tego kabla i podłączać?:slight_smile:

* DVI-I - przesyła zarówno dane cyfrowe jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można je połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej;

* DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe, zapewnia najwyższą jakość obrazu ze wszystkich złącz typu DVI, jest w pełni kompatybilne z HDMI;

* DVI-A - przesyła tylko dane analogowe.

Nie warto.

no to ja mam w monitorze ten DVI-D, w karcie też:)

Czyli jakość rozumiem jest taka sama jak przez HDMI?

Tak jest! Tak jest!