HDMI audio extractor - 4k - jaki kupić?

Uściślając. Chodzi o to, że mam kilka urządzeń podłączonych do monitora (Benq, 4k/60 lub 50 Hz). Do gniazda słuchawkowego w monitorze są podłączone głośniki analogowe. Wszystko działa, dźwięk jest. Potrzebuję jednak móc wyłączyć monitor, a zachować dźwięk. Potrzebne jest więc urządzenie, które potrafi wyciągnąć dźwięk z hdmi i podać go na wyjście analogowe (słuchawkowe lub chinch) - nie interesuje mnie wyjście cyfrowe. Czyli cos takiego, co jest de facto wbudowane w monitor, ale musi to być samodzielne urządzenie, od monitora niezależne. Ponieważ mam kilka urządzeń hdmi, to potrzebuję czegoś, co będzie jednocześnie przekazywać audio z hdmi, jak też i przełączać urządzenia (musi tam być co najmniej 3 wejścia hdmi)

Takie urządazenia są dostępne na Allegro, wypróbowałem już 2 i żadne prawidłowo nie działało. Albo nie działało w ogóle (na wyjściu monitor nie wykrywał sygnału), albo przekazywało tylko obraz, a na wyjściu analogowym i tak była cisza.

W monitorze dźwięk jest zawsze (we wbudowanych głośnikach - stereo, lub przez wyjście słuchawkowe monitora), więc da się w ten sposób odseparować dźwięk. Czy ktoś z was zna wypróbowane urządzenie tego typu? Te, które ostatnio wypróbowałem, z MiBoxa w ogóle nie przekazywało niczego (brak sygnału na wyjściu hdmi), a z innego tv boxa był tylko obraz, a dźwięku analogowego nie było.

O jakie urządzenia chodzi? Czy nie łatwiej będzie ci wyprowadzić z nich bezpośrednio sygnał analogowy?

Nie. Nie posiadają wyjść analogowych niestety. Tylko przez hdmi można wyprowadzić dźwięk i tu jest problem.