HDMI Brak sygnału w TV kiedy podłączam PC

Witam. Mam problem z podłączeniem komputera do telewizora przez kabel HDMI. Do niedawna PC miałem podpięte pod wejście HDMI 1 / ARC. Lecz od kiedy podpiąłem pod telewizor Mi TV Stick, telewizor nie wykrywa sygnału z komputera pod tym wejściem. Kiedy podłączę kabel pod HDMI 2, wszystko normalnie działa. Niestety ten sposób odpada, ponieważ mój Mi TV Stick nie może być podłączony pod inne wejście niż HDMI 2, bo tylko w nim normalnie chodzi funkcja HDMI CEC. Spróbowałem podłączyć innym kablem - bezskutecznie. Spróbowałem też podłączyć dekoder tv - tutaj wszystko normalnie działa. Dodam że w telewizorze posiadam tylko dwa wejścia HDMI.

Mój TV to Sony KDL-43WE750.

Masz zepsuty telewizor, albo poczytaj instrukcję, na co pozwala Twoje HDMI.
Mam w jednym pokoju taką starą Bravię/trochę większą/. I też coś kiedyś z HDMI
kupiłem lepszy kabel. oo

Jeśli telewizor jest zepsuty to dlaczego wyświetla obraz z dekodera pod tym samym HDMI?

Koputer trzeba podbiąć bod HDMI ARC ineczej nie pójdzie bo nie telewizor nie nie wykrywa sygnału tylko pomputer nie wykrywa bo brak AUDIO

Komputer jest podpięty pod HDMI / ARC i tam jest brak sygnału. Pod zwykłym HDMI normalnie chodzi.

Co to za komputer i jaką ma kartę graficzną?

Sprawdź myk z włączeniem PC i po kilku sekundach TV (ale ja to używam na antycznym TV „technika” aka „TLC” z okolic 2012 jak Tesco nie wstydziło się być w Polsce).

Trzeba zresetować TV.
Wyjmij wtyk HDMI i wyjmij na chwilę (60 sekund) wtyczkę od prądu TV.
Powinien sygnał wrócić z PC.
Jeśli nie - to trzeba przywrócić TV do ustawień fabrycznych.
Jeśli nie działa, to na włączonym TV i PC wyjmij wtyk HDMI i go ponownie włóż.
I w końcu tak jak napisał @krystian3w na włączonym TV włącz PC i na odwrót.
Poza tym, TV musi być przełączony w funkcji PC, czy jak tam ma nazwany ten tryb, Grafika, Monitor itp. MIStick i tuner TV działa w trybie Wideo a nie PC, chyba że wymusisz ten tryb podając sygnał 720p lub 1080p 60 Hz z tych urządzeń - wówczas możesz je przełączyć też w tryb PC.

Co to koputer i pomputer? :joy: :joy:

1 polubienie

Literówki z pisania na telefonie, proszę alibabo trochę popisać na dotykowym smartfonie, udzielając pomocy na forum.

Nie masz, to pożyć od znajomych z wioski obok.

Jak mogłem o tym zapomnieć… próbowałem wyciągać wtyczkę HDMI na parę sekund, ale zapomniałem odłączyć TV od prądu. Teraz normalnie mogę przesyłać ekran tak jak to robiłem wcześniej. Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.