HDMI - brzydkie kolory, zła rozdzielczość, brak dźwięku

Kupiłem dzisiaj sobie kabel HDMI, ale po podłączeniu obraz ma brzydkie kolory, wychodzi mi poza ekran i nie ma dźwięku. Może wiecie co zrobić ? :frowning: proszę o pomoc.

Moja karta graficzna to geforce 9600 gt, monitor LG M227WD

Masz zainstalowane sterowniki z monitora i karty graficznej? W Panelu sterowania powinien być panel sterowania NViDia. Może tam powinieneś pozmieniać ustawienia?

a powinienem instalować jakieś sterowniki monitora ?

Tak samo możesz powiedzieć czy instalować sterowniki od kart graficznej? System będzie działał, ale jeżeli będziemy chcieli w coś zagrać lub zobaczyć film to już będziemy mieli problem i będziemy pisać na forum dlaczego nam to nie działa :slight_smile:

Nie mówię, że instalacja tych sterowników na 100% pomoże Tobie. Ja daję swoje rady, gdzie przypuszczam jaki może być powód nie działania poprawnie kabla HDMI.

nic nie dało :frowning:

może kabel jest uszkodzony lub złącze hdmi w karcie graficznej

u mnie ja kupiłem kabel hdmi chociaż mam monitor na dvi

i wszystko działa ok:)

Ogólnie to jest w zasadzie normalny monitor komputerowy dlatego doradzam nie cudować z kablem hdmi tylko podłączyć go po prostu kablem dvi-dvi.

Doradzam także sprawdzić jak zachowuje się ekran po podłączeniu do drugiego hdmi… bo na ogół do komputera jest odpowiednie tylko jedno ;]

miałem tak niedawno u znajomego w telewizorze 32" z 4hdmi tylko na jednym telewizor się wykrył i działał jak powinien na innych obraz za mały, nie wyrażny itp choć w przypadku tego monitora doradzam pierwszą opcję na pewno dostałeś kabel dvi-dvi w zestawie ;]

Jak nic z tego nie pomoże to na początek doradzał bym ściągnąć najnowsze sterowniki do grafiki… odinstalować normalne potem koniecznie użyć programu Drivercleaner i zainstalować nowe.

Apropo dzwięku to go w ten sposób raczej nie będzie ponieważ z komputera z karty graficznej idzie tylko obraz. Jedynie radeony z tego co wiem mają opcję dzwięku przez grafikę i to nie wszystkie ;]

Dźwięk musisz normalnie podłączyć kablem pod kartę dźwiękową i pod wejście pc-audio in z tyłu monitora choć lepszym rozwiązaniem są jakieś dobre głośniki zewnętrzne ;]

Jaki kabel kupiłeś? kable HDMI firmy no-name za “10” zł są nic nie warte i prawie na 100% na takim kablu zamiast uzyskać poprawe obrazu uzyskasz znaczne pogorszenie , takie kable to tania “chinska” produkacja , produkowana dla “blondyn” z inteligencją Dody , kable na których można uzyskać ciut lepszy obraz niż na zwykłym kablu to takie które zaczynają swą cenę od 50zł ale to też nie jest dobre rozwiązanie , porządny kabel HDMI w potrójnym oplocie , z pozłacanymi wtykami i złotymi “ścieżkami” dobrej firmy kosztuje za 1 metr około 100 euro i jeżeli na takim kablu nie uzyskasz porządanego efektu wtedy bedziesz musiał szukać przyczyny w sprzęcie a nie w kablu.

ja mam za 25zł i jest ok:)

od sprawdzonej firmy na allegro