HDMI - DisplayPort - czy przewody sygnałowe są kierunkowe?

Cześć,
Czy przewody sygnałowe HDMI do DisplayPort są kierunowe? Tj. w komputerze mam HDMI, monitor ma DisplayPort. Czy trzeba zwrócić uwagę, aby był to przewód HDMI --> DisplayPort a nie
DisplayPort --> HDMI?

Nie. Kierunkowe są tylko przy adapterach analog do cyfra z tego co mi wiadomo, bo tam jest konwersja obrazu. Tutaj jest raczej tylko kwestia zamiany kolejności pin, a sygnał leci ten sam.

Jest chyba inaczej. przy HDMI czy DVI mogłem sobie na Yotube puścić materiał 4K, nie mając takiego monitora. A teraz Przy DP już mi nawet opcje powyżej HD się nie pokazują.
Ale z przejściówkami różnie bywa.

No właśnie mam dwie przejściówki i żadna nie działa… Nowy monitor, po HDMI chodzi, po DIsplayPort nie i chcę się upewnić, czy to nie wina monitora. W wielu miejscach piszą, że to kierunkowe jest:


image

Kupowałem znajomym kilka razy kabel hdmi - dp i nigdy na to nie zwróciłem uwagi, a zawsze działało, tylko przewód kupowałem w stacjonarnym sklepie, to szansa na jakiś chiński szajs była mniejsza :wink:

Ten kabel, który podlinkowałeś wydaje się takim chińskim szajsem skoro obsługuje tylko FHD, a DP jak i HDMI w nowych rewizja potrafią UHD z wysokim FPS puścić.

ps.
Ale z tymi przejściówkami to jest tak jak jajec pisze: loteria, dlatego jestem ich zagorzałym przeciwnikiem :wink:

To IMHO wynika z charakteru portu. DP używa protokołu, który nie jest kompatybilny z DVI/HDMI.
Zwykle producenci kart graficznych używają trybu tzw dual, wiec z wyjścia DP możesz uzyskać sygnał możliwy do podłączenia do wejścia HDMI. Natomiast z wyjścia HDMI nie możesz uzyskać sygnału możliwego do podłączenia do wejścia DP.

W monitorze jest jeszcze taka opcja
DDC/CI, trzeba włączyć.
Albo wyłączyć.
Ja ostatnio kupiłem kabel taki i jest OK:
https://allegro.pl/oferta/unitek-kabel-przewod-premium-displayport-dp-4k-3m-9109310252

To jest przewód DP-DP, a autor potrzebuje HDMI-DP

Moje ostatnie przejściówki to D-sub DVI, kilka lat temu.
Już się nie odzywam