HDMI do VGA gtx 780

Witam, mam zamiar kupić przejściówkę http://allegro.pl/konwerter-adapter-przejsciowka-hdmi-do-vga-d-sub-i4873510113.html i nasila mi się pytanie czy to w ogóle zadziała? Kara gigabyte gtx 780 monitor lg fltaron 1942s. Nie pytajcie mnie po co? dlaczego? Przecierz masz inne gniazda w karcie… Chcę po prostu się dowiedzieć czy zadziała ta przejściówka bez konwentera. :slight_smile: Z góry dziękuje.

zadziała  ale nic nie zmieni  bo monitor czy TV  będzie  i tak działał jak na VGA 

Chodzi o to, że mam przejściówkę dvi do d sub i obraz mi faluje przy szarych kolorach w grach i pytanie czy to wina przejściówki czy karty graficznej. Po podłączeniu do telewizora przez hdmi problem znika. Monitor podłączyłem do innego komputera na tym samym kablu bez przejściówki i również brak falowania.

Akurat ten konwerter teoretycznie powinien zadziałać ale na allegro sporo jest przejściówek z jakiejś chińskiej wytwórni shitu które nie tylko nie działają ale też nie mają prawa działać bo często złącza w środku nawet nie są połączone.

Aby przekonwertować sygnał cyfrowy ze złącza HDMI na analogowy na złącze VGA/D-Sub (lub na odwrót) niezbędny jest odpowiedni układ konwertujący który musi być zasilany skądyś, złącze wyjściowe HDMI dostarcza zasilanie 5V (złacze VGA/D-Sub też teoretycznie ma przewidziane podawanie na jednym z pinów napięcia 5V) które może wykorzystywać układ konwertera ale zazwyczaj porządne konwertery pobierają zasilanie z osobnego zasilacza.

W tym konkretnym przypadku są przesłanki że w tym czymś faktycznie siedzi układ konwertera:

  1. wskazują na to rozmiary obudowy wokół złącza VGA;

  2. jest podany pobór prądu oraz informacja że zasilanie jest pobierane z portu (zapewne chodzi o port HDMI);

  3. są podane informacje o obsługiwanych rozdzielczościach (każdy układ który ma konwertować jakiś sygnał na inny ma określony zakres obsługiwanych parametrów sygnału wejściowego).

Cena akurat w tym przypadku nie jest wyjątkowo niska (co by sugerowało że to szajs który nie zadziała) ani nie jest na tyle wysoka żeby sugerowała że jest to faktycznie działający produkt ale powyżej wymienione cechy świadczą że raczej jest to produkt który działa.

może być to wina  przejściówki a może być wina gniazda w karcie  przeważnie są dwa  sprawdz czy po podłączeniu  do drugiego gniazda Dvi  z przejściówką    problem będzie  nadal występował  jeśli tak  to chyba wina karty

Tak w karcie są 2 wejścia, lecz jedno jest + drugie - ? tak to się nazywa? A moja przejściówka wchodzi tylko w jedno wejście.

Może to być wina wadliwej/źle wykonanej przejściówki ale nie można też wykluczyć usterki karty graficznej.

Pamiętaj że złącze DVI może przesyłać zarówno sygnał analogowy jak i cyfrowy a w przypadku użycia przejściówki DVI-D-Sub z karty od samego początku idzie sygnał analogowy (który jest wrażliwy na zakłucenia powstałe np. na kiebskim kablu lub w kiepskiej przejściówce) do przejściówki a ona go dale przesyła w formie analogowej więc ciężko bez dokładniejszych testów określić w którym miejscu pojawiają się zakłócenia (czy na karcie czy na kablu czy na przejściówce).

Użycie konwertera z podanej aukcji faktycznie powinno rozwiązać twój problem ale może wystarczy zmienić kabel na nowy (czasem uszkodzony kabel analogowy powoduje niepoprawne wyświetlanie obrazu) lub przejściówkę albo może nawet wystarczy dokładniej wtyczki (mocniej docisnąć).

Jeszcze jedną przesłanką że to prawdopodobnie działający produkt jest to że jest jednoznacznie określony kierunek w którym jest wykonywana konwersja.

Kabel z przejściówką działał jeszcze 2 miesiące temu bez problemu na radeonie 7770. Po 2 miesięcznym odpoczynku i zmianie całego zestawu utworzył się problem. Planuję kupić monitor z hdmi ale na razie się wypłukałem i chciałbym tanim kosztem zrobić to tak aby nie denerwowało. I spróbuje z tą przejściówka. Dzięki za zainteresowanie.

Jeśli chodzi o źródło zakłóceń to ja obstawiam kabel albo przejściówkę, w takim przypadku zakup tek kabla powinien rozwiązać problem.

Ale jeśli problem tkwi w karcie to zmiana kabla nic nie da.

Kupując konwerter masz większe prawdopodobieństwo że nie będzie problemów.

Chyba że cię stać to kup oba i wtedy sprawdzisz w czym tkwi problem.

Zdecydowałem na konwenter wejście hdmi jest sprawdzone i nie trzeba wydawać niepotrzebnie pieniędzy. :slight_smile: Dzięki za odpowiedzi, temat do zamknięcia. :wink:

I zanim zamówiłem konwenter znalazłem u teścia przejściówkę z gigabyte po podłączeniu obraz jest jak należy. ;)))