Hdmi, Hdmi do tv brak dźwięku

Witam. Mam problem z dzwiękiem przy podłączeniu kabla hdmi z kompa do tv ,dzwięku poprostu nie ma. Troszke poczytałem na necie ze trzeba zainstalować dodatkowe sterowniki ati żeby się pojawiło w menadżerze urządzeń Realtek HDMI Output. I mam to widoczne ale przy włączonym pokazuje ze jest “nie podlączone” a przy wyłączonym pokazuje

" wyłączone ,odłączone". Co robie źle ze nie działa trzeba coś podłączyc z karty graficznej posiadam Radeon 7770 od Sapphira. Druga sprawa że przy przełączeniu zlącza hdmi pojawia się dźwięk z anteny. Pozdrawiam. Załączam Zdjecie:

http://forum.dpcdn.pl/uploads/monthly_10_2014/post-11003-0-72545400-1414528410.png

Wystarczą Catalyst.

W starszych nie było opcji audio i trzeba z poziomu panelu sterowania -> Dzwięk ustawić gdzie ma odtwarzać

W chyba od 14, jest ustawianie też w opcjach Catalyst Control Center.

 

Robimy to przy podłączonym kablu, po jednorazowym sam pamięta, że jak aktywne HDMI to tam daje dzwięk.

 

Jak podłączysz kabel, to kliknij prawym na ikonkę CCC koło zegarka, a tam odnajdz który można włączyć jako pulpit rozszezony, ma pokazac się obraz, wtedy mu aktywuj głos.

zygjux, na forum używamy polskich znaków (ą, ę, ś, ź, ć itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Też miałem podobny problem, u mnie problem rozwiązałem włączając ręcznie w opcjach dźwięk, po podłączeniu już kabla.

Problem dalej jest. Wszystko jest podłączone. W CCC widać Realtek HDMI Output ale nie można go ustawić jako domyślny. W panelu sterowania jak wcześniej opisywałem przy włączonym Realtek HDMI Output jest niżej napisane ze nie podłączone. Jakiś pomysł ??

To działa w momencie gdy jest obraz na TV.

Masz włączone “pulpit rozszerzony” ? Bo z obrazka wynika, że nie.

 

Napisze jeszcze raz:

  • łączysz Komputer z TV kablem hdmi.

  • masz mieć obydwa urządzenia włączone (na tv ma być ustawiony odbiór sygnału z tego gniazda co podłączony komputer)

  • koło zegarka jest ikonka sterowników Catalyst, klikasz na nią prawym, pojawia się meni. Wyjścia są oznaczone 1,2,3… (liczba może być różna), w którymś da się wybrać " pulpit rozszerzony", włączasz to i ma się pojawić obraz na TV.

  • teraz w meni dzwięku (taki obrazek jak dałes) powinna być widać 2 takie ekrany do wyboru, zaznaczasz ten od TV i ustawiasz jak ma iść dźwięk.

 

 

Całe późniejsze używanie skraca się do włączania i wyłączania pulpitu rozszerzonego (zadziała tylko wtedy gdy faktycznie komputer widzi włączony TV).

Do testów ustaw sobie odtwarzacz na pulpit TV bo tam można nakombinować aby co innego leciało z TV a co innego z głośników kompa.

nie wiem jak w ATI ale u siebie w Nvidii też miałem taki problem i rozwiązaniem okazało się podłączenie karty graficznej z płytą główną dodatkowym kabelkiem który został dodany do mojej karty graficznej - możliwe że Ati ma inne rowiązania tego progblemu