HDMI, HDTV XBOX 360 różnice

(Matheew) #1

HDMI

HDMI_console.jpg

HDTV

ProToHDTV.jpg

Kupiłem dzisiaj Xbox’a 360 Premium z HDTV i nie wiem czy go zwracac i i kupic wersje z hdmi. Wiążę sie z tym moje pytanie:

Czy zmienia to diametralnie jakośc grafiki xbox’a 360? Widac bardzo duzą róznice? np. na Telewizorze LCD 32’’

(Angelo_7) #2

O ile się orientuje to nie zmieni to jakości grafiki… A napewno już nie diametralnie;)

(fiero) #3

Ale z czym masz problem ?

HDTV to telewizja wysokiej rozdzielczości a HDMI to tylko rodzaj złącza przez który też jest przekazywany obraz HD. Na obrazkach które pokazałeś jest tylko sposób podłączenia XBOXa do TV w przypadku kiedy ma wejście HDMI lub kiedy ma wejście RCA.

(Matheew) #4

no dokladnie tak, kupilem xboxa 360 bez zlacza HDMI i mam pytanie zwiazane z tym czy zlacze hdmi ma jakas lepsza jakośc? Czy jest to bez roznicy?

(jebuem) #5

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hdmi

http://pl.wikipedia.org/wiki/Component_video

ktory lepszy? odpowiedz jak w przypadku czy windows czy linuks

jakosc porownywalna, jeden ma transmisje analogowa drugi cyfrowa. jesli bedziesz mial dobry kabel to nie bedziesz widzial roznicy

(fiero) #6

A to tego nie wiedziałem że tylko wersja Elite ma port HDMI. W Premium masz kabelek Component, podłącz za jego pomocą konsole do TV. Co do jakości obrazu to raczej nie zauważysz różnicy. W warunkach labolatoryjnych zapewne tak ale siedząc dwa metry od TV różnica będzie niedostrzegalna.

(Matheew) #7

dziekuje bardzo za odpowiedzi, bardzo mi pomogliscie :slight_smile:

(Radziunakon) #8

HDMI mają wersje z poprawionym chłodzeniem i może niektóre starsze Core. Obecnie jeśli kupujesz nowego xklocka nie pakuj sie w stare chłodzenie.(RROD) HDMI to taki jeden znak rozpoznawczy z niewielu wersji z poprawionym chłodzeniem: Arcade,Premium(uwaga na date produkcji) i Elite.

Jakość obrazu ponoć lepsza jest przez Component( w twoim mniemaniu HDTV) ale do tego potrzeba dobrej jakości kabla.