HDMI nie przekazuje audio!


(Tpk-Games) #1

Siema. Borykam się ostatnio z problemem podłączenia karty graficznej "MSI Radeon HD7750 2gb ddr3 " z monitorem/telewizorem "Samsung SyncMaster XL2370HD" za pomocą kabla HDMI.

Problemem nie jest natomiast sam obraz a dźwięk. Mógłbym podłączyć to za pomocą zew. kabla jaki był w zestawie z samsungiem - tak to wygląda: http://ifotos.pl/z/wxxnapq z tym, że jest on za krótki dlatego wolałbym aby zrobić coś z tym hdmi.

 

Proszę o pomoc!


(michalk) #2

Dźwięk z kompa masz zapewne z karty dźwiękowej, a nie z grafiki. Stąd problem, podłącz wyjście dźwięku z kompa z wejściem ćwieku na TV - proponuje użycie osobnego optycznego kabla cyfrowego audio, zapewne i karta dźwiękowa w kompie i tv mają takie wejścia.


(Michal A1986) #3

A jak klikniesz w ikonkę głośników koło zegara, dasz prawym przyciskiem myszki i wybierzesz “Urządzenia do odtwarzania” to nie masz tam czasem dwóch pozycji?

 

Ja u siebie na kompie mam tam dwie pozycje, jedne to Realtek High Definition audio i to jest moja główna karta dźwiękowa, a druga pozycja to NVIDIA High Definition audio. I jak chce oglądać coś na TV z dźwiękiem na TV to daje aktywną tą drugą opcję aby dźwięk szedł przez kartę graficzną do TV. Kończę oglądać to przełączam tak jak było. Nie wiem jak jest z kartami AMD, może podobnie. I uwaga, te dwie pozycje pokazują się tylko wtedy gdy mam podłączony TV do kompa.


(pocolog) #4

Wyjście dźwięku musisz przełączyć na kartę graficzną tak jak pisze @michal.a86. Podłączanie dodatkowych kabli jest zbędne, hdmi przekazuje równolegle obraz i dźwięk.


(Tpk-Games) #5

Nw co robię nie tak, zmieniam domyślne urządzenie do odtwarzania, puszczam muzykę i nic: https://drive.google.com/file/d/0B3Ka4fY_cinjTklXMEhoOFNCajQ/view?usp=sharing

Do komputera mam też podpięte głośniki logitech x-530 (5.1) dlatego pisałem, że podpięcie tym kablem od samsunga jest raczej niemożliwe. Mam na płycie głównej złącze optyczne audio, tak jak i na telewizorze.


(KAZDAN63) #6

AMD RADEON HD7750  WINDOWS 32 czy 64 bit ? 


(Tpk-Games) #7

Windows 8.1 64bit

 

Radeon 2gb ddr3 od MSI


(KAZDAN63) #8
  1. Ściągnij ze strony AMD sterownik .

  2. Wypakuj sterownik do określonego folderu i w tym miejscu przerwij instalacje bo rozumiem , że sterownik wideo masz zainstalowany .

  3. Połącz kablem HDMI komputer z telewizorem .

  4. Menedżer Urządzeń i zaktualizuj sterownik pokazując wcześniej wypakowany folder jednego z dwóch Urządzeń zgodnych z High Definition Audio (jedno należy prawdopodobnie do REALTEKA i ono Cię nie interesuje) .

  5. Dźwięk /Urządzenia do odtwarzania jako domyślne ustaw  AMD High Definition Audio Device .

  6. Zarządzanie kolorami , Urządzenie : Rodzajowy Monitor PnP * , Użyj moich ustawień dla tego urządzenia . Dodaj , sRGB Profile Space , Ustaw jako domyślny

* Nazwa monitora np. Samsung pojawi się po zainstalowaniu profilu .icm zwykle znajdującego się na płycie ale po jego instalacji wybieram z powrotem sRGB Profile Space jako domyślny . Do telewizorów profil .icm nie jest dołączany .


(Tpk-Games) #9

Ale sterowniki te od dźwieku amd mam zainstalowane: https://drive.google.com/file/d/0B3Ka4fY_cinjTlhzUmFKY09WNzQ/view?usp=sharing


(KAZDAN63) #10

(JNJN) #11

Za HDMI (obraz i dźwięk) odpowiada sterownik karty grafiki i trzeba zainstalować jak coś.


(Tpk-Games) #12

Ściągnąłem najnowsze sterowniki: http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+8.1±+64

 

Rozpakowałem, Wszedłem w Menadżer Urządzeń / Karta Graficzna / AMD Radeon HD 7700 Series / PPM / Aktualizuj oprogramowanie sterownika… / Przeglądaj mój komputer… / I wskazałem ścieżkę C:/AMD/ Catalyst Omega 14.12 …/ i zaktualizowało ale nic.

 

Więc zrobiłem podobnie: Menadżer Urządzeń / Kontrolery dźwięku wideo i gier / AMD High Definition Audio Device / PPM / Aktualizuj oprogramowanie sterownika… / Przeglądaj mój komputer… / I wskazałem ścieżkę C:/AMD/ Catalyst Omega 14.12 …/ Packages / drivers / WDM / HDMI / WB64A i zaktualizowało, prze restartowało i dalej nic.

 

Jeśli można wytłumaczcie mi to bardziej łopatologicznie bo z tych komentarzy wyczytałem tylko tyle, że mam zaktualizować jakieś sterowniki karty graficznej.


(KAZDAN63) #13

Mikser dźwięku ? 

Poziomy ?


(JNJN) #14

Zrób to jak należy:

 

  • z poziomu Programy odinstaluj wszystko co AMD, ręcznie z dysku jak jest katalog AMD usuń ręcznie, restart i czyszczenie systemu np: Ccleanerem

 

  • uaktualnij system we wszystkie poprawki z Windows Update

 

  • uruchom plik sterownika grafiki i postępuj zgodnie z komunikatami,restart kompa.

(Tpk-Games) #15

Ok, wyczyściłem z Programów i według tego poradnika: http://www.download.net.pl/jak-calkowicie-usunac-sterowniki-do-grafiki-nvidia-i-amd-z-komputera/n/4570/

Wyczyściłem rejestr CCleanerem.

Zainstalowałem na nowo od zera i wyskoczył zielony komunikat co rzadko kiedy mi się zdarzało instalując sterowniki od AMD (przeważnie był pomarańczowy lub czerwony) (https://drive.google.com/file/d/0B3Ka4fY_cinjNjlranE2REZ5Wm8/view?usp=sharing)

Przełączyłem w Urządzeniach do odtwarzania jako domyślne 1 - SMXL2370HD ale puszczając muzykę z windows’owego player’a nie wypaliło.


(Lamerq2) #16

zobacz w mikserze audio czy nie jest TV wyciszone czasem


(Tpk-Games) #17

Nie w mikserze tv nie jest wyciszone a jest 100% - puszczając muzykę widać, że muzyka lecie tylko nie ma jako takiego dźwięku (telewizor też nie jest wyciszony).


(Lamerq2) #18

a w telewizorze idzie zmienić źródło dźwięku? jak miałem podłączony laptop to można było zmienić 


(Tpk-Games) #19

Można zmienić jedynie głośniki na zew. lub wbudowane i tyle. Jeszcze wyzerować, ustawić jakieś efekty itp.


(Lamerq2) #20

hmm podłącz pod inny port hdmi?