[HDMI->VGA] Podłączenie laptopa pod monitor

Witam wszystkich :slight_smile:

Mam taki problem (postaram się opisać go krótko). Posiadam Laptop Toshiba Satelilite P750-10D z Windows 7 64 bity i monitor iiyama Prolite E2208HDS. Do tego posiadam także przewód HDMI->VGA (http://allegro.pl/kabel-3m-vga-hdmi-przejsciowka-gold-m-m-promocja-i2613932294.html). Chcę wykorzystać złącze HDMI w laptopie aby podpiąć monitor.

Problem polega na tym (tak mi się wydaje), że nie mogę ustawić odpowiednio laptopa. Na początek zainstalowałem sterownik HDMI. Na pulpicie pokazała mi się ikona “Wyjście HDMI”, klikam i mam komunikat “Aby korzystać ze sterowania HDMI, musisz je włączyć”. Tylko gdzie to mogę włączyć? :frowning: Wcześniej patrzałem także we właściwościach ekranu (prawym->Rozdzielczość ekranu). Za nic nie chce znaleźć monitora dodatkowego. Kombinacje Fn+F5 też wykonywałem. Tak czy tak nie wiem gdzie patrzeć aby coś z tym zrobić.

Dodam, że wyjście VGA z laptopa działa bez problemu jednak zależy mi na HDMI.

Macie jakieś pomysły które mogą rozwiązać ten problem?

Cytat z opisu na allegro:

Czyli masz odpowiedź.

Poza tym nie uzyskasz przez żadną przejściówkę na wejście VGA więcej niż ze zwykłego wyjścia VGA komputera. Podłącz więc normalnie kablem analogowym bo wszelkie kombinacje są bezcelowe.

Tłumaczenie: Ten kabel nie ma prawa działać, kup moduł.

A tak poza tym to według opisu ten twój monitor powinien mieć też złącze DVI które jest kompatybilne z HDMI więc już raczej powinieneś się zaopatrzyć w kabel HDMI-DVI lub kabel HDMI-HDMI i przejściówkę HDMI-DVI.

Tak też myślałem, że przewód VGA na HDMI nie da rady. Jednak zmylił mnie fakt, że przy uruchomieniu oprogramowania otrzymywałem komunikat “Aby korzystać ze sterowania HDMI, musisz je włączyć”. Bardziej się sugerowałem tym właśnie… i nie zauważyłem podstawowego błędu.

Niestety MietekN muszę kombinować z tym HDMI ponieważ chcę podłączyć 2 monitory pod laptopa czyli muszę wykorzystać jedno wejście HDMI i drugie VGA. Docelowo chciałbym ustawić te dwa monitory zewnętrzne jako główne, a klapę w laptopie zamknąć.

Muszę sam spróbować to wykonać bo nikt nie potrafi mi powiedzieć czy takie jest coś w ogóle realne. Każdy mówi, że albo zwariowałem albo, że jest to realne ale teoretycznie :slight_smile:

Ludzie mają rację, zwariowałeś. Pomijając fakt, że laptop najprawdopodobniej nie pozwoli ci korzystać z obu wyjść jednocześnie, masz wybór albo jedno wyjście albo drugie (no ale jak chcesz to wykonaj jeszcze próbę podłączając jeden kablem VGA drugi HDMI-DVI). A technologii nie przeskoczysz prostymi przejściówkami, nie zrobisz z wyjścia HDMI nagle wyjścia VGA. AMEN.

MietekN , miałeś racje z tym przewodem.

Kupiłem nowy przewód DVI->HDMI i podłączyłem laptom z monitorem bez jakiegokolwiek problemu! :smiley:

Dodatkowo mogę dodać, że jest możliwe podłączenie 2 monitorów zewnętrznych i wyłączenie tego wbudowanego w laptop :slight_smile:

Uważam temat za zamknięty i dziękuje za pomoc!