HDMI w laptopie


(daniel01) #1

Witam serdecznie pierwszy raz zakładam temat bo jak do tej pory udawało mi się wszystko znaleźć na już istniejących. Jeżeli coś tobie nie tak to poprawie mnie proszę. Zagadka wyglada tak naprawiam laptopa Toshiba i uszkodzona została płytą główną znalazłem tanio płytę do tego samego modelu ten sam procesor mocowania itp różnica jest tylko w gnieździe hdmi moja posiada a tamten ma tylko miejsce na jego wlutowanie czy jak przelatuje gniazdo to będzie działało? Kto wie niech da znać pilne.


(hindus) #2

Co to konkretnie za model?


(WODZU) #3

Poza pisownią OK. Jak napisał @hindus, trzeba podać model/inne oznaczenie płyty.


(daniel01) #4

Obydwie płyty to Toshiba satelitę a 300 na procesorze Inter dwurdzeniowym i zintegrowana karta graficzna a ati mobility radeon jeden ma końcówkę 28v ten mój a tamten nie pamiętam dokładnie chyba 24v to takie znaczenie wielkie ma?


(daniel01) #5

Przeprasza sprostowanie moja to 24x a tamta to 28v


(daniel01) #6

Przepraszam za pisownię pisze z tel i słowniczek trochę przekręca.


(daniel01) #7


Tak to wygląda.


(daniel01) #8


Roznica


(hindus) #9

Oprócz gniazda brakuje tam jeszcze kupę drobnicy. Kto wie czego jeszcze. Moim zdaniem nie ma co kombinować. Pozostawienie laptopa bez HDMI wchodzi w grę? To stary sprzęt, myślę, że nie ma co szarżować z naprawianiem.


(daniel01) #10

Czyli to że miejsce na gniazdo tam jest nie oznacza że można je zamontować rozumiem. Pomyślałem że moze skoro tam jest to jest tak jak z 2 dyskiem wystarczy gniazdo wlutowac i śmiga.


(daniel01) #11

Najgorsze właśnie że laptop służy do podłączenia na duży ekran ba stale praktycznie nie chciałem się bawić w vga2hdmi konwertery ale pewno będzie trzeba bo jak na złość ekran do którego próbuje to podłączyć nie posiada wejścia sygnału analogowego vga i tylko hdmi wchodzi w gre


(hindus) #12

Trzeba będzie wlutować gniazdo, oporniki, tranzystory i prawdopodobnie jeszcze jakiś układ po drodze. Wszystko SMD, oczywiście - więc lutowanie hot-airem albo jakimś precyzyjnym grotem na porządnej lutownicy.

Producentowi bardziej opłaca się po prostu robić jedną wersję płytki drukowanej do płyty głównej i w odpowiednie miejsca wlutowywać (albo nie) układy i elementy odpowiedzialne za różne funkcjonalności. Prawdopodobnie da się dołożyć to HDMI przelutowując - element po elemencie - wszystkie braki, ale przy laptopie który w tej chwili kosztuje pewnie jakieś 200 zł to zwyczajnie nieopłacalne.


(daniel01) #13

Ok w takim wypadku temat uznaje za zamknięty i rozwiązany dziekuje bardzo za odpowiedzi .


(daniel01) #14

Chociaż kości mnie spróbować wyluzować hot air układy z starej płyty do nowej lecz boję się trochę uszkodzenia nowej płyty zobacze dam znać jeżeli się zdecyduje i co z tego wyszło.