Help! Jaki RAM?

Witam, mam pytanie co do tego jaki ram wejdzie na te płytkę Ultra Durable 3.Chciałbym wsadzić na nią najlepszy z możliwych, ale nie wiem jakie kości dźwignie, także proszę o pomoc. :wink:

Z tego co wiem, to nie ma takiej płyty. Chodzi o technologie, prawdopodobnie jest to jakaś płyta z AM2, wtedy pisano o tym dużo.

To zaś oznacza, że najlepszy RAM będzie niemalże ze śmietnika, bo to 2010 rok czy nawet wcześniej. Z dzisiejszej perspektywy róznica między “najlepszym”, a “najgorszym” nie istnieje.

Pobierz CPUZ i wklej specyfikacje komputera… (dokładny model płyty, procesor, zasilacz, dysk, karta graficzna) to może coś Ci pomożemy zmodernizować.

1 polubienie

Ultra Durable to niby lepsze kondensatory. Tak oznaczało Gigabyte. Mam płytę na s.1155 z tymi kondensatorami. Niech wątkotwórca napisze model płyty.


Tak wyglada fotka płyty może tu znajdziecie co i jak

Wysil się i odczytaj pełny symbol włącznie z rewizją - napis, który na przedostatnim zdjęciu jest widoczny do góry nogami, poniżej niebieskiego gniazda karty graficznej:

GA-?X-58-??

Przydałaby się też rewizja płyty głównej, hałtu:
https://www.gigabyte.com/Support/FAQ/864 .

Po wyglądzie oceniam, że prawdopodobnie możesz wsadzić tu 6x4GB DDR3 1600MHz, ale czy warto? Platforma stara, taniej wyjdzie 6x2GB i wystarczy.

To chyba ta płyta?
http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ex58-ud5_10#kf

Według mnie… zostawić ram, jaki masz do biurowych programów, a jak masz inwestować do “poważniejszych zadań”, to wyrzucić całość.

Pierwsz generacja intela… to muzeum, nie “platforma do najlepszego ram”, powyżej 8 i tak nie wykorzystasz, procki za słabe. :wink:

Tak to ta płyta która wrzuciła astor. Już sam nie wiem jaki ram, a musze wymienić bo kość się skopciła i nie mam go nawet jak uruchomić

… a jesteś pewien, że go uruchomisz?
Gdybym miał być prorokiem, to wróżyłbym, że płyta tez jest martwa.
Kości ram raczej nie mają bezpośredniego połączenia z zasilaczem, by się kopcić (wszystkie jednocześnie, czy miałeś jedną tylko, bo niezbyt rozumiem!?).

Żeby nie przepłacać kup dwie takie i OK
Zrzut%20ekranu%202021-03-21%20190541
…ale weź pod wzgląd uwagi wyżej! Twoje ryzyko straty forsy.