Help! Jaki RAM?

Witam, mam pytanie co do tego jaki ram wejdzie na te płytkę Ultra Durable 3.Chciałbym wsadzić na nią najlepszy z możliwych, ale nie wiem jakie kości dźwignie, także proszę o pomoc. :wink:

Z tego co wiem, to nie ma takiej płyty. Chodzi o technologie, prawdopodobnie jest to jakaś płyta z AM2, wtedy pisano o tym dużo.

To zaś oznacza, że najlepszy RAM będzie niemalże ze śmietnika, bo to 2010 rok czy nawet wcześniej. Z dzisiejszej perspektywy róznica między “najlepszym”, a “najgorszym” nie istnieje.

Pobierz CPUZ i wklej specyfikacje komputera… (dokładny model płyty, procesor, zasilacz, dysk, karta graficzna) to może coś Ci pomożemy zmodernizować.

1lajk

Ultra Durable to niby lepsze kondensatory. Tak oznaczało Gigabyte. Mam płytę na s.1155 z tymi kondensatorami. Niech wątkotwórca napisze model płyty.

Tak wyglada fotka płyty może tu znajdziecie co i jak

Wysil się i odczytaj pełny symbol włącznie z rewizją - napis, który na przedostatnim zdjęciu jest widoczny do góry nogami, poniżej niebieskiego gniazda karty graficznej:

GA-?X-58-??

Przydałaby się też rewizja płyty głównej, hałtu:
https://www.gigabyte.com/Support/FAQ/864 .

Po wyglądzie oceniam, że prawdopodobnie możesz wsadzić tu 6x4GB DDR3 1600MHz, ale czy warto? Platforma stara, taniej wyjdzie 6x2GB i wystarczy.

To chyba ta płyta?
http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ex58-ud5_10#kf

Według mnie… zostawić ram, jaki masz do biurowych programów, a jak masz inwestować do “poważniejszych zadań”, to wyrzucić całość.

Pierwsz generacja intela… to muzeum, nie “platforma do najlepszego ram”, powyżej 8 i tak nie wykorzystasz, procki za słabe. :wink:

Tak to ta płyta która wrzuciła astor. Już sam nie wiem jaki ram, a musze wymienić bo kość się skopciła i nie mam go nawet jak uruchomić

… a jesteś pewien, że go uruchomisz?
Gdybym miał być prorokiem, to wróżyłbym, że płyta tez jest martwa.
Kości ram raczej nie mają bezpośredniego połączenia z zasilaczem, by się kopcić (wszystkie jednocześnie, czy miałeś jedną tylko, bo niezbyt rozumiem!?).

Żeby nie przepłacać kup dwie takie i OK
Zrzut%20ekranu%202021-03-21%20190541
…ale weź pod wzgląd uwagi wyżej! Twoje ryzyko straty forsy.