Witam, mam pytanie co do tego jaki ram wejdzie na te płytkę Ultra Durable 3.Chciałbym wsadzić na nią najlepszy z możliwych, ale nie wiem jakie kości dźwignie, także proszę o pomoc.
Z tego co wiem, to nie ma takiej płyty. Chodzi o technologie, prawdopodobnie jest to jakaś płyta z AM2, wtedy pisano o tym dużo.
To zaś oznacza, że najlepszy RAM będzie niemalże ze śmietnika, bo to 2010 rok czy nawet wcześniej. Z dzisiejszej perspektywy róznica między “najlepszym”, a “najgorszym” nie istnieje.
Pobierz CPUZ i wklej specyfikacje komputera… (dokładny model płyty, procesor, zasilacz, dysk, karta graficzna) to może coś Ci pomożemy zmodernizować.
Ultra Durable to niby lepsze kondensatory. Tak oznaczało Gigabyte. Mam płytę na s.1155 z tymi kondensatorami. Niech wątkotwórca napisze model płyty.
Wysil się i odczytaj pełny symbol włącznie z rewizją - napis, który na przedostatnim zdjęciu jest widoczny do góry nogami, poniżej niebieskiego gniazda karty graficznej:
GA-?X-58-??
Przydałaby się też rewizja płyty głównej, hałtu:
https://www.gigabyte.com/Support/FAQ/864 .
Po wyglądzie oceniam, że prawdopodobnie możesz wsadzić tu 6x4GB DDR3 1600MHz, ale czy warto? Platforma stara, taniej wyjdzie 6x2GB i wystarczy.
Według mnie… zostawić ram, jaki masz do biurowych programów, a jak masz inwestować do “poważniejszych zadań”, to wyrzucić całość.
Pierwsz generacja intela… to muzeum, nie “platforma do najlepszego ram”, powyżej 8 i tak nie wykorzystasz, procki za słabe.
Tak to ta płyta która wrzuciła astor. Już sam nie wiem jaki ram, a musze wymienić bo kość się skopciła i nie mam go nawet jak uruchomić
… a jesteś pewien, że go uruchomisz?
Gdybym miał być prorokiem, to wróżyłbym, że płyta tez jest martwa.
Kości ram raczej nie mają bezpośredniego połączenia z zasilaczem, by się kopcić (wszystkie jednocześnie, czy miałeś jedną tylko, bo niezbyt rozumiem!?).
Żeby nie przepłacać kup dwie takie i OK
…ale weź pod wzgląd uwagi wyżej! Twoje ryzyko straty forsy.