HELP ! karta grafiki KONTRA plyta główna

Jest tak problema.

Mam płytę ASROCK 4CoreDual-VSTA S775 PCX/AGP/DZW/LAN/SATA i starą kartę graf GF MX 440 . Kupilem tą płytkę z tego względu ze mogę na niej usadzic w AGP starą kartę graf i stare DDR jedynki 400MHz tak z oszczednosci. Potem ma to uledz zminanie. Ale na dziś jest taki kłopot ,ze winda po formacie mi się nie ładuje bo chyba płyta jest ustawiona tak ,że chce widzieć kartę w slocie PCI .

Robie więc tak wkladam pożyczoną grafikę na PCI ładuje winde potem odinstalowuje ją i wkladam GF na AGP. Krótko mówiac oszukuje płytę.

Kurde co przestawić w BIOSIE i gdzie żebym nie musial takich komedi ostawiać przy każdym formacie . PLISSSSS pomóżcie coś

ps

teraz nawet jak komp sięuruchami to nie startuje jak każdy inny tylko przygasa tak jak by szukal grafiki i znów odpala ekran monitora.

W sumie nie powinno tak byc. przeciez jest AGP to AGP. Kiedys bawilem sie na plytce… ciut nowszej tez asusa… i szlo osobno na AGP i na PCI-E. Sprawdz na innej karcie AGP…WIeksze prawdopodobieństwo ze uwalona jest karta graf… anizeli plyta…

Nic się nie da ustawić też miałem tą karte i gdy robiłem formata to na czas instalacji XP musiałem wkładać inną karte grafiki po zainstalowaniu systemu znowu wkładalem GF MX 440 i śmigało nie musisz nawet na PCI karty wkładać wystarczy że na czas instalacji systemu włożysz do AGP jakiegoś radeona i już bedzie ok lub może być inna invidia byle by nie GF MX 440 bo tylko ten model stwarza jakieś problemy

Może przesadziłeś z wersją sterownika i zainstalowałeś zbyt nowy do tych kart najodpowiedniejszy był z serii 4**** do chyba 5.2

Sprawdz na jakiejs innej karcie AGP… wtedy zobaczymy co dalej. Jesli zadziala inna to bedzie wiadomy problem.

No kurde chyba odżałuje te 130 zl i kupię jakąś kartę na PCI a miałem trochę przyoszczędzić . W sumie dla mnie to kart ta co mam by wystrczyła bo w ogóle nie gram.

Dzięki za porady, to chyba o jaikeś przyrywanie chodzi w tych kartach gdzieś zasłyszałem jak mądrzy ludzie gadali

No to jak chcesz oszczedzic… to mowie lepiej wsadz AGP inna i sprawdz. Jakis kolegow/kolezanki masz chyba ktorzy pozycza Ci karte na 15 minut :slight_smile: Albo nawet jedz d obyle jakiego serwisu niech to sprawdzą… Dasz z 15/20 zł albo nawet za ładne oczy …i bedziesz wiedzial czy to trefna AGP karta.

Ale ten mój niby felerny GFMX440 chodził pięknie 5 lat i teraz jak już uruchomiony oszukańczym sposobem też pracuje bez problemu ???

No to pracuje… oszukanczym sposobem. Ale moze cos byc nie tak i nie odpala rozumiesz ? Odpalenie a praca to 2 rozne sprawy. Sprawdz dopiero wtedy sie przekonasz. Bo szkoda kasy na nowa karte wydawac skoro ta Ci starcza