HELP! Każda gra powoduje restart kompa

Kumpel prosił mnie o pomoc bo ma poważny problem, każda gra się ************ , odpala np. NFS u2 pogra chwile i zaraz robi mu sie restart, czasami na ułamek sekundy wyskakuje blue screen, nie ma szkodnikow ani wirów bo sprawdzałem, robiliśmy defragmentacje i nic, z każdą grą to samo. Kompa ma wystarczająco dobrego żeby te gry działały bez problemu, ale jakoś nie chcą. Pamiętam że kiedyś miałem to samo z nowym kompem i w serwisie coś w BIOS’ie ustawiali, proszę o konkretną pomoc, żadnych porad typu reinstalka.

Domyślam się, że komp się może przegrzewać. Może mu za goraco :stuck_out_tongue: Sprawdź w BIOSIE temp i zobaczy na jaką jest ustawione by się przy niej wyłączał. procek był podkręcany? Może jeszcze jakiś problem ze sterami?

SzymSzejdi : Jak robi się reset to z jakiegoś powodu… jak mówisz że jest tam BSOD to zlikwiduj opcje: atomatyczny restart po błędzie, albo jakoś tak nie pamiętam dokładnie może ktoś będzie wiedział. Chodzi oto żeby komp się nie resetowal po BSOD’ie automatycznie :stuck_out_tongue: i poczytaj jaki tam błąd jest… pewnie błąd sterowników.

Uaktualnij stery od grafy + direct X

procek ma 42 stopnie, sterowniki nowe, spróbuję wyłączyć ten restart po błędzie ale to raczej da tyle że gra nadal będzie sie wywalać ale bez restarta :stuck_out_tongue: Może jakieś inne propozycje?

Podaj jaki to błąd - cały.

Temperatury wszystkiego.

Zasilacz.

Pamięć

Sterowniki

Szkodniki

Inne

Problem jest taki że kolega ma Węgierskiego windowsa, więc nawet jak wam podam ten kod błędu to chyba nikomu sie nie przyda :stuck_out_tongue: Na tym blue screenie co wyskakuje jest napisane coś takiego “IRQ_LESS_OR_EQUAL”

Sterowniki są najnowsze, temperatury OK, szkodników nie ma, zasilacz ma 300, na płycie ma czujnik temp tylko do procka wiec nie wiem jaką temp mają inne podzespoły

za następne takie wyrażenia zostanie wyciągnięta konsekwencja. Zmień tytuł na konkretny - inaczej temat zostanie usunięty