HELP! Każda gra powoduje restart kompa

(Szymszejdi) #1

Kumpel prosił mnie o pomoc bo ma poważny problem, każda gra się ************ , odpala np. NFS u2 pogra chwile i zaraz robi mu sie restart, czasami na ułamek sekundy wyskakuje blue screen, nie ma szkodnikow ani wirów bo sprawdzałem, robiliśmy defragmentacje i nic, z każdą grą to samo. Kompa ma wystarczająco dobrego żeby te gry działały bez problemu, ale jakoś nie chcą. Pamiętam że kiedyś miałem to samo z nowym kompem i w serwisie coś w BIOS'ie ustawiali, proszę o konkretną pomoc, żadnych porad typu reinstalka.

(Bartekn77) #2

Domyślam się, że komp się może przegrzewać. Może mu za goraco :stuck_out_tongue: Sprawdź w BIOSIE temp i zobaczy na jaką jest ustawione by się przy niej wyłączał. procek był podkręcany? Może jeszcze jakiś problem ze sterami?

(Dod) #3

SzymSzejdi : Jak robi się reset to z jakiegoś powodu... jak mówisz że jest tam BSOD to zlikwiduj opcje: atomatyczny restart po błędzie, albo jakoś tak nie pamiętam dokładnie może ktoś będzie wiedział. Chodzi oto żeby komp się nie resetowal po BSOD'ie automatycznie :stuck_out_tongue: i poczytaj jaki tam błąd jest... pewnie błąd sterowników.

Uaktualnij stery od grafy + direct X

(Szymszejdi) #4

procek ma 42 stopnie, sterowniki nowe, spróbuję wyłączyć ten restart po błędzie ale to raczej da tyle że gra nadal będzie sie wywalać ale bez restarta :stuck_out_tongue: Może jakieś inne propozycje?

(JNJN) #5

Podaj jaki to błąd - cały.

Temperatury wszystkiego.

Zasilacz.

Pamięć

Sterowniki

Szkodniki

Inne

(Szymszejdi) #6

Problem jest taki że kolega ma Węgierskiego windowsa, więc nawet jak wam podam ten kod błędu to chyba nikomu sie nie przyda :stuck_out_tongue: Na tym blue screenie co wyskakuje jest napisane coś takiego "IRQ_LESS_OR_EQUAL"

Sterowniki są najnowsze, temperatury OK, szkodników nie ma, zasilacz ma 300, na płycie ma czujnik temp tylko do procka wiec nie wiem jaką temp mają inne podzespoły

(Monczkin) #7

za następne takie wyrażenia zostanie wyciągnięta konsekwencja. Zmień tytuł na konkretny - inaczej temat zostanie usunięty