[HELP] Po minimalizacji gry nie można do niej powrócić

Witam!

Jak w temacie, mam problem z powrotną maksymalizacją gry po jej zminimalizowaniu.

Gdy włączę grę i gdy gram to muszę czasami zminimalizować grę (wiadomo GG itd) i gdy po minimalizacji gry chcę do niej powrócić niestety nie ma żadnej reakcji a gra w tle słychać że działa normalnie, po chwili czasami wejdzie ale nigdy tak nie miałem. Żadne kombinacje klawiszowe i Menedżery Zadań nie działają, klikanie w grę na pasku zadań jest bez daremny. :expressionless:

Osobiście sądzę że to jakaś aplikacja w tle ale mam system po “formacie” więc nie wiem może czegoś mi brakuje w systemie?

Dodam że mam też problem z przeglądarką (Firefox) iż po dłuższym użytkowaniu potrafi podczas kliknięcia na kartę lub gdzieś w miejsce na stronie mrugać. Nie wiem czym to jest spowodowane ale również gdy miałem grę (Terraria) uruchomioną w oknie to podczas gry zwyczajnie ona mi również migała, na pasku było widać jakby się uruchamiała na nowo ale grać można było dalej. Te migania są długości dosłownie setnych sekundy ale strasznie irytują podczas użytkowania.

Może to ma jakiś związek? Podałem objawy może teraz pomożecie mi drodzy forumowicze zdiagnozować “chorobę”? :wink:

Pozdrawiam!

Kiedyś tak miałem, gdy w konfiguracji miałem widoczne dwa monitory. Jeden do pracy a na drugim urządzeniu oglądałem filmy. Kiedy minimalizowałem pracując na jednym, okna "uciekały " na drugi, chociaż fizycznie go już nie było. Może sprawdź w konfiguracji i ustaw na “sztywno” TYLKO JEDEN MONITOR jeśli widzisz dwa. No i sprawdź, czy masz aktualne sterowniki do grafy. U mnie zadziałało.

Ps. Kolega przez ponad pół roku walczył z oknem Skype. To było już z pięć lat temu. Jak zminimalizował okno, to przez dobre ponad pół roku nie mógł go zobaczyć, chociaż Skype się uruchamiał “prawidłowo” i odbierał rozmowy przychodzące :slight_smile:

No kolego niestety ani sterowniki ani “monitory” nie mają chyba tutaj nic do rzeczy bo dbam żeby zawsze mieć najnowsze stery a owe mam (dla GeForce 296.10).

Ale zauważyłem również inny objaw, gdy np pracuje z moją “mrugającą” przeglądarką zauważam że w firefox gdy karty mam na górze okna (tzn. na wysokości przycisków minimalizacji, maksymalizacji i zamknięcia okna) to gdy przeglądarka “mrugnie” tak jakby przeglądarka się zacina znikają karty i pojawia się napis "Mozilla Firefox (Brak odpowiedzi) i po ułamku sekundy znów jest normalnie, również w grze jest tak samo. A i gdy włączam system to w pasku zadań na ikonce głośnika jest krzyżyk i pisze że usługa audio nie jest uruchomiona choć dźwięk jest, dopiero gdy zmienię głośność jest normalnie, coraz bardziej obawiam się że to jakiś wirus…

#EdiT:

Hmm te mruganie tj. chwilowe zacinanie się gry, gdy jest w oknie zacina się na sekundę i na pasku tej gry widnieje wtedy napis “Brak odpowiedzi” i znów jest normalnie i tak kilka razy po czym kilka sekund normalnie i znów to samo, tak samo jest z przeglądarką czasami. Tak dzieje się właśnie w grze Terraria (miganie) a przywrócić zminimalizowanej gry z powrotem nie mogę każdej, jak gram na pełnym ekranie to miganie nie występuje ale wtedy jest problem z maksymalizacją. Czy to może być dlatego że użyłem komendy w Panelu sterowania -> Java -> Java/View… -> Runtime paramets/ javaw -Xmx512M -Xms256M . Użyłem tego aby Minecraft mi zużywał mnie RAM’u i działa ale za to gdy gram w oknie w tą grę problem z miganiem nie występuje. Proszę o pomoc!

#EdiT2:

Problem występuje tylko gdy klikam w oknie danej aplikacji… :? :? :?

#EdiT3:

U mnie występuje dokładnie to co tu:

http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=40482

http://forum.dobreprogramy.pl/problem-firefoxem-brak-odpowiedzi-minucie-statu-t218204.html

Dodane 30.03.2012 (Pt) 1:10

Rozwiązałem problem samemu, przyczyną są programy “tuningujące”, “przyspieszające” komputer.

Porady jak rozwiązać problem znajdziecie tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/windows-komunikat-brak-odpowiedzi-migoczace-okna-t364811.html