Help! (przeźroczysty pasek u góry ekranu) połączenie kodów

Zobaczcie proszę: http://blog.piotrnalepa.pl/2009/12/22/cssjquery-przezroczysty-pasek-nawigacyjny-bedacy-zawsze-u-gory-okna-przegladarki/ mam tutaj piękny paseczek, jest wszystko ładnie wyjaśnione, a ja nadal nie wiem jak to osiągnąć! cały czas mi nie wychodzi, już jakieś 2 godziny się męczę. Mógłby ktoś wrzucić to na jakiś serwis, żebym mógł sobie pobrać? (ale jestem ciotą :expressionless: )

Zamiast się bawić w JQ poszukaj coś o position: fixed (nawet nie szukaj bo już masz:D), opacity (z tym ,że większość przeglądarek ma swoje odpowiedniki ale wystarczy w kod wrzucić wszystkie), hover (kiedy najedziesz myszą opacity do 1) i menu jest gotowe! Co do rozwijanego menu to pełno jest skryptów i na pewno coś znajdziesz (np:http://www.kurshtml.boo.pl/skrypty/menu_rozwijane.html).

Ok, to ja jeszcze popróbuję, a może ktoś skusiłby się, żeby dać gotowca? :smiley:

Zasadnicze pytanie - wstawiłeś bibliotekę JQuery w kodzie strony?

Druga sprawa wyślij/wstaw link do tego co już masz bo ‘gotowiec’ nie będzie dostosowany do Twojej strony (poza tym masz gotowy przykład na stronie którą podałeś i kody do niego - czy to nie jest gotowiec?).

Tutaj jest link do tego co “już” mam http://img34.imageshack.us/img34/7497/problemdb.jpg proszę się nie czepiać ułomnego dziecka, które jakoś mi wpadło do głowy i postanowiłem je narysować, mam nadzieję, że nie będzie rozpraszał. Nie wstawiłem tej biblioteki :roll: , pierwszy raz się z tym stykam html/css, js to już był kosmos… Gotowiec na podanej stronie teoretycznie jest, ale nic mi on nie dale, nawet po skopiowaniu źródła skrypt nie działa poprawnie.

zmiana, zapomniałem zapisać css: http://img39.imageshack.us/img39/4043/beztytuuguk.jpg

gerbyl , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych helpów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=50&t=394978