Hemoroidy - jak zapobiegać?

Z tego co zauważyłem, to w tej chili jest to forum od wszystkiego, z łupieżem pstrym radzicie sobie całkiem nieźle, więc i ja postanowiłem zadać tutaj pytanie natury medycznej.
Na szczęście jeszcze mnie ta choroba nie dopadła, ale wiadomo, człowiek coraz starszy, ryzyko nabawienia się hemoroidów coraz większe, więc mam pytanie do specjalistów - jak zapobiegać? Może jakaś specjalna dieta? Mniej ostrych rzeczy (bo ja lubię na ostro)? Chemii (leków) wolałbym unikać. Może jakieś preparaty ziołowe?
A gdyby zdarzyło się już najgorsze - nabawiłbym się żylaków odbytu, to jak wtedy z tym walczyć?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

2 polubienia

najlepiej wcierać cebulę :smiley:

1 polubienie

A na czasie.
Hemoroidy, to taki rodzaj żylaków. A od wielu lat były leki na żylaki w moim domu. Kilka miesięcy temu zwróciłem uwagę na składniki cyclo3fort, dość drogie. No i po siedmiu latach przestaliśmy kupować po dwa opakowania.
W tych lekach jest ekstrakt z ruszczyka lekarskiego. A w zielarskim znalazłem sam ruszczyk w dawce wielokrotnie większej, niż w innych lekach na żylaki.
Z opisu:

Ekstrakty z ruszczyka oraz sama suskogenina znalazły zastosowanie w leczeniu niewydolności naczyń żylnych i limfatycznych, w łagodzeniu objawów alergii, w leczeniu hemoroidów, żylaków kończyn, plamic, obrzęków kończyn. Nadają się do długotrwałej terapii nadmiernej przepuszczalności i kruchości naczyń krwionośnych.
Dokładnie ten:

No to kupuję teraz po 100 kapsułek ruszczyka. Już mamy oboje trzecie opakowanie. Ja już nie mogę chodzić, żona też ledwie. Poprawę zauważamy.
Jedna kapsułka dziennie z rana.

Dodam dla zainteresowanych:

Skutecznie redukuje obrzęki u ludzi jak i u zwierząt
Ekstrakt z ruszczyka zapobiega aktywacji komórek śródbłonka co zapobiega w przyleganiu neutrofili,stanom zapalnym i w konsekwencji przeciekaniem naczyń krwionośnym,zastojom krwi i żylakom.
Zmniejsza opuchliznę oraz udrażnia/zwiększa przepływ tkanki limfatycznej
Stosowany jako zioło w przypadku łagodzenia objawów swędzenia i pieczenia związanego z hemoroidami

Działanie profilaktyczne ruszczyka nie można przecenić. Z wysokim poziomem cukru we krwi - a jak najbardziej ruszczyk.

2 polubienia

Dużo spacerów! Nie siedzieć na d… godzinami. Mówię zupełnie poważnie!

2 polubienia

Na dobrą sprawę nijak się nie da. Bo to schorzenie anatomiczne i często (ponad 90% przypadków) wrodzone, więc jak masz mieć, to będziesz mieć, choćbyś nie wiem co robił. Można jedynie nazwijmy to, opóźniać nieco wystąpienie objawów.

Piszemy o podatności wrodzonej, czyli w tym konkretnym przypadku chodzi o tworzenie zastoin, zakrzepów żylnych w szczególnych miejscach spowodowanych ilością fibrynogenów w krwi - a to wykazuje analityka. Drugie, to sprawa ucisku na żyły i tętnice udowe podczas niewygodnego siedzenia.
Można dbać o to, żeby podatność nie zmieniła się w koszmar choroby zakrzepowej.
Pracowałem wiele lat w zachodniej firmie odzieżowej z siedzibą w Polsce. Zakład miał krzesła lekko profilowane, ale twarde. Widziałem codziennie setki kobiet na hali przy maszynach do szycia i temat był powszechny, - hemoroidy. Miękkie gąbki na krzesłach tylko odparzały. Udawałem że nie widzę, nie słyszę wielu rzeczy. Ale czasem to, co zobaczyłem i usłyszałem - szokowało.
Dowiedziałem się o wypalaniu i innych sposobach leczenia. A jak do jednej wezwali lekarza na hale produkcyjną, to powiedział ogółem do wszystkich - Same jesteście sobie winne!
Owszem, były takie osoby, co do niemieckiej firmy wnosiły głęboko profilowane krzesła.
Pozostaje leczenie nadkrzepliwości krwi, czy zapobieganie tworzenia się zastojów żylnych.
Ja doszedłem do etapu, że trenuję co pół toku wbijanie w brzuch zastrzyków z heparyną - dwie serie. Ale dbam, żebym kaleką nie wstał od komputera.
Kuzynka mówiła, że jej mąż radzi się leczyć, bo nie może wstawać z krzesła. Poradziłem jej - Bożenko, wymień albo męża, albo krzesło. Niech kupi Ci takie, na którym będziesz wygodnie siedzieć i wstawać.

MartinaNeumayer - nie wiem co robił, co robił… Ależ doktor Popow wyjaśnia, że koniecznie trzeba najpierw odgryźć koniec ogórka.
Dlaczego? Zobaczcie i posłuchajcie:

Istnieje sposób skuteczny, ale niebezpieczny. Używa się do tego nitroglilceryny w formie maści (Nitrocard), którą należy pięciokrotnie rozcieńczyć za pomocą wazeliny (Wazelina biała). Potrzebny też będzie mały pojemnik (na przykład taki), w którym wymieszasz oba specyfiki.

Nitrocard dostaniesz wyłącznie na receptę.

Przygotowanie leku.
Do czystego pojemnika odmierz 4 słupki wazeliny o długości 1cm i 1 słupek Nitrocardu również o długości 1 cm. Palec owiń torebką foliową i wymieszaj nim lek wewnątrz pojemnika. Zakryj i schowaj do lodówki.

Stosowanie.
Po umyciu, połóż się wygodnie na łóżku, a następnie pobierz palcem niewielką (nie większą niż pół ziarenka grochu) ilość lekarstwa z pojemnika i rozprowadź na hemoroidzie.
Przygotuj się na spadek ciśnienia i zawroty głowy przy pierwszych stosowaniach.

Działanie lecznicze
Nitrogliceryna błyskawicznie rozszerza naczynia i jednocześnie obniża ciśnienie, co powoduje szybkie wchłonięcie przekrwionego hemoroidu i natychmiastową ulgę.

Działanie niepożądane
Na początku leczenia mogą wystąpić bóle głowy spowodowane rozszerzeniem naczyń, ustępujące zwykle po kilku dniach. Niekiedy występują: zaczerwienienie skóry, zawroty głowy, nudności i wymioty, odczyny alergiczne, spadek ciśnienia tętniczego, niedociśnienie ortostatyczne, osłabienie, omdlenia, niepokój, nadmierna potliwość, tachykardia. Sporadycznie może wystąpić nasilenie objawów dławicy piersiowej (paradoksalna reakcja na azotany).
Przedawkowanie: spadek ciśnienia tętniczego, odruchowa tachykardia. Ciężkie zatrucie: sinica, niepokój, methemoglobinemia, niewydolność krążeniowo-oddechowa.
Brak swoistego antidotum. Leczenie objawowe.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na azotany organiczne lub którykolwiek składnik preparatu, niedociśnienie tętnicze (ciśnienie skurczowe <90 mm Hg), wstrząs kardiogenny, ostra niewydolność krążenia (wstrząs lub zapaść naczyniowa), niewyrównana hipowolemia, ciężka niedokrwistość, krwawienie wewnątrzczaszkowe lub inne zaburzenia przebiegające z podwyższonym ciśnieniem śródczaszkowym, świeże urazy czaszkowo-mózgowe, tamponada serca, zaciskające zapalenie osierdzia, zwężenie zastawki aortalnej i mitralnej, inne zaburzenia utrudniające przepływ krwi przez lewą komorę serca. Podczas leczenia nie stosować inhibitorów 5-fosfodiesterazy (np. sildenafilu). Nitrogliceryna może nasilić objawy dławicy piersiowej w przebiegu kardiomiopatii przerostowej ze zwężeniem drogi odpływu z lewej komory. Ostrożnie stosować u pacjentów z jaskrą z zamykającym się kątem przesączania, migreną, hipoksemią, niedociśnieniem, niskim ciśnieniem napełniania komór serca, np. w świeżym zawale serca, niewydolności lewokomorowej, ciężkimi zaburzeniami czynności nerek lub wątroby, nasiloną hipotermią, niedoczynnością tarczycy, stanami niedożywienia.

  • Heniu to ma żylaki odbytu jak cytryny!
  • takie wielkie?
  • nie, takie kwaśne
1 polubienie

Znajomy zakładał gacie prosto z grzejnika co około 15 minut co łagodziło przykre odczucia…

Nie trafiłem jeszcze na słone cytryny.

Tak to jest spalić dowcip po męczącej sobocie :wink:

Opcja numer 1 (droższa):

  1. Cyclo 3 Fort przez 5 dni (3 x 2)
  2. Maść Proktosedon (2 x 1)

Opcja numer 2 (tańsza):

  1. Cyclovena przez 5 dni (3 x 2)
  2. Posterisan czopki (2 x 1)
  3. Maść z hydrokortyzonem (2 x 1) - pomiędzy czopkami i tylko w przypadku silnego świądu.

Polecam się na przyszłość, pracownik apteki :wink:

Kilka podpowiedzi:

jedz dużo błonnika
unikaj zaparć
dbaj o higieę odbytu ( nie jest dobre dla odbytu podcieranie się papierem, po wypróżnieniu o wiele lepiej jest się podmyć, w sumie to dziwię się, czemu bidety nie są tak w Polsce popularne)
Jeśli chodzi o zioła to:
rdest
szałwia
skrzyp
prawoślaz
najlepiej jest sobie kupić jakiąś łączoną mieszankę i co jakis czas przyjmować.

O jakim konkretnie piszesz?

Ten temat został automatycznie zamknięty 12 godzin po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.