Heroes of Might and Magic V- parę pytań

jak w temacie- mam kilka pytań i wąpliwości na temat gry, więc:

  1. czy można rozdzielać wojsko ? tzn jeżeli połącze dwa takie same oddziały w jeden to jak mogę je rozłączyć (na razie gram jak w H2 :frowning: )

  2. Podczas kampanii nekromantą w jednej z ostatnich misji pojawiła się możliwość przeklęcia miast wroga (magów) i zamiana ich za 10 000 na miasto nekromantów. Czy była to jednorazowa akcja, czy może istnieje na to jakiś sposób w pojedyńczym scenariuszu.

  3. pyt. techniczne: jeżeli grę odpalam z płyty (dvd) to czekam z 40 sek. na jakąś reakcję, jeżeli używałem [no-dvd] to gra włączała się w mniej niż 5. Czy u was też gra się włącza tak długo?

  4. zdarzyło mi się kilka razy, że gdy włączę grę i muszę poczekać i w między czasie wyłączę np jakiś program (choćby kaledarz xp) to gra mi się nie włącza, natomiast w menadżerze zadań jest aktywny proces herosów. Jestem odosobnionym przypadkiem?

  5. uaktualnienie gry do wersji 1.1 spowodowało, że w pierwszych misjach pojawiły się niespolszczone budynki i artefakty (np chata chłopów) pojawiła się na to poprawka lokalizacyjna. teraz jednak gdy jestem juz w dalszych misjach to niestety kolejne artefaty nie są spolszczone. U was podobnie?

  6. jedna ze zdolności bojowych (któraś od szczęścia chyba) sprawiała, że jednostki które maja specjalne zdolności w ataku zawsze ich używają (np straszenie u tych ognistych koników). czy działa to także na uniki u duchów nekromanty?

  7. jaką ikonę ma heros 3 którego otrzymaliście wraz z 5tką? u mnie shadow of death

  1. Przytrzymaj shift kliknij na oddział a potm kliknij w wolne mejscie na armię, pokaże się okienko do podzielenia oddziałów

Gra odpala się długo ponieważ zabezpieczona jest securomem który za każdym odpaleniem sprawdza płytkę. Gra ogólnie nawet w wersji 1.0 ma sporo nie spolszczonych tekstów

dzieki- od kąd mogę dzielić wojsko gra stanie się o wiele łatwiejsza :smiley:

a co z tym przeklinaniem miast? :>