Heroes V- wasze opinie

(RyleC) #1

Chciałbym zapytać czy tylko ja mam takie mieszane odczucia wobec najnowszych Bohaterów Magii i Miecza?

Na dzień dzisiejszy jest to zdecydowanie najgorsza cześć tej wspaniałej sagi, pozmieniali strasznie dużo i nie to co powinni, a jak zobaczyłem że nie ma edytora map to już w ogóle się zastanowiłem czy ta gra nie powinna mieć innej nazwy...

PS. tez macie braki w tłumaczeniu np przy chatach do rekrutowania chłopów, czy też przy niektórych umiejetnościach?

(system) #2

ja też mam takie odczucia!na początku myślałem hit wspaniała grafa ale chyba tylko to! teraz uważam że nigdy nie bedzie takiej części heroesa ja ką była i dalej jest heroes III!

(silvver) #3

A mi się podoba, jestem w 4trej misji demonami. Edytor ma być w następnym patchu (lub jeszcze dalszym).

Misje są dużo bardziej ciekawe dla mnie, m. in. przez takie scenki z rozmowami bohaterów. Szkoda, że kampania Świętym Imperium Gryfów to tylko taki tutorialik, ale u demonów już się rozkręca. Online jeszcze nie grałem to się nie wypowiem.

Natomiast niepodoba mi się muzyka w mieście elfów, to jak walczą ich bohaterowie (to jak strzelają z łuku)

Czasami widać braki w spolszczeniu, o którym tak CDP trąbiło...

W tym tygodniu miała wyjść łatka poprawiająca spolszczenie, a że nie wyszła to znaczy że będzie w następnym.

Następny patch ma też dodać więcej map

z http://homm5.gram.pl/

kamil1992 to graj sobie w tego HIII a HV olej.

(RyleC) #4

To bardzo dobrze że będzie edytor map- dzięki temu nie będziemy skazani tylko na oficjalne mapy (których jest wyjątkowo mało, żekłbym że majmniej jeśli chodzi o podstawowe wersje bohaterów

Nie rozumiem dlaczego rzeczy typy zapisywanie podczas bitwy czy łączone artefakty są dodawane później skoro to żadna nowość( takie artefakty dodawał drugi dodatek do herosów 3). W sumie to i tak dobrze że bedzie za darmo i nie trzeba za niego będzie zapłacić :slight_smile:

mi się wlasnie klimat nie podoba- dotychczas kampanie herosa moze nie byly specjalnie urozmaicone, ale przynajmniej można było się w nich czymś wykazać a tutaj gdy gram w kampanie demonów (na dzień dzisiejszy jestem na 4 mapie) to po prostu ręce opadają- jadę bohaterem przed siebie, praktycznie po ściśle ustalonej trasie, tam gdzie widzę jednostki z mojego zamku to wiem że się przyłączą w 90% przypadków, i musze po nie pojechać bo tak zaplanowano a pod koniec gdy dochodzi do ostatecznej bitwy to jest obojętne czy wygram czy przegram- i tak misja zakończona sukcesem !!

Co do zamku elfów to faktycznie jakoś się nie popisali- gdy bohater strzela z łuku to rącza mu się strasznie trzęsie, a ulepszona rusałka wygląda skromniej niz jej podstawowy odpowiednik nimfa

Najbardziej mnie boli że tej grze dużo bliżej do warcrafta 3 aniżeli do Herosów 3 i 4. A szkoda...

(Igorenek) #5

Grę zrobili na podstawie części 3. To dobrze, bo 4-ta część to totalna kicha.

Gra, mimo, że jest grywalna i ładna, to zabrakło trochę tego baśniowego klimatu z części 3. Ta ostatnia jest bezapelacyjnie najlepsza.

Edytor... No, bez niego troche lipa. Strasznie mało map! Producent musi coś z tym zrobić, inaczej gra się szybko znudzi :?