Hexen 2 -> OpenGL -> GeForce 4

(Jason X) #1

Czy pamięta ktoś jeszcze grę Hexen 2? Mam problem z odpaleniem tej gry na karcie GeForce 4. Dotyczy on trybu OpenGL. Bez problemu mogę grać na grafice Software, ale wiadomo jaka jest jej jakość :frowning: Gdy próbuję odpalić w GL pojawia się komunikat, że nie można odnaleźć pliku sterownika GLIDE2X.DLL. Jednak nawet, gdy ściągnąłem plik i wkleiłem w odpowiednie miejsce (Windows/System) nie rozwiązało to problemu. Czy spotkał się ktoś kiedyś z patchem rozwiązującym problemy z OpenGL w Hexen 2 dla kart nVIDIA albo jakimś patchem, który dodaje tryb Direct3D?

(Adekuson) #2

Jeśli to plik GLIDE2X.DLL to oznacza, że on chce sterownik od karty VOODOO.

To nie jest OPENGL!!

(Jason X) #3

No tak. Ale po zainstalowaniu gry w folderze są 2 pliki .exe:

h2.exe (tym odpala się Hexen 2 Software)

glh2.exe (tym odpala się Hexen 2 w OpenGL)

No i gdy uruchamiam w trybie OpenGL pojawia mi się komunikat o braku wspomnianego wyżej pliku. Po dłuższym buszuwaniu w necie okazało się, że to plik właśnie do karty VooDoo. Czy istnieje jakaś możliwość żeby odtwarzać grafikę “wspieraną” przez stare karty VooDoo na karcie GeForce 4?

(Adekuson) #4

Nie da rady bo VooDoo wykorzystuje zupełnie inne techniki

niż GeForce4.

(Jason X) #5

Już nie raz się zawiodłem na GF4 jeśli chodzi o obsługę grafiki OpenGL. Czy istnieje jakaś poprawka dla tej karty, która usprawnia obsługę OpenGL (nie chodzi mi o sterwoniki)? Może to rozwiąże problem…

(Bartekn77) #6

Wydaje mi sie że nie ma takich rzeczy.

(Adekuson) #7

To nie jest wina GeForce tylko gier pisanych pod Voodoo.

A nie masz tam może opcji hardware oprócz software?

(Jason X) #8

Niestety. Jest tylko Software i OpenGL. Wyczytalem też, że do tej gry jest patch dla kart nVidia pod MacOS i Linuxa, natoimast nie znalazlem nic pod Windows :frowning: A “wtyczki” OpenGL znalazłem, ale do innych modeli nVidii, bo jak było napisane: GeForce 4 bardzo dobrze radzi sobie z OpenGL. Trudno. Będę musiał się pomęczyć na gorszej grafice…

(Adekuson) #9

To zainstaluj wtyczkę do starszego modelu niż GeForce 4.

(Szymonprzywecki) #10

Tez mialem podobny problem… !!

(Jason X) #11

A możesz mi podać link do strony, w której wybiera się system operacyjny? Ten co mi podałeś jest do 2k i XP, a ja mam ME.

Skąd wziąć taką wtyczkę? Szukałem, ale nic konkretnego nie znalazłem. Może znasz jakąś stronkę?

(Szymonprzywecki) #12

http://download.nvidia.com/Windows/53.0 … tional.exe

Prosze… 8)

(Jason X) #13

Niestety te stery nic ie pomogły. A może zna ktoś stronkę z pluginami OpenGL?

Złączono Posta : 22.07.2005 (Pią) 20:15

Po długich poszukiwaniach znalazłem jednak emulator kart VooDoo pod nowe kary. Jednak on też nie działa. Czy ktoś kiedyś używał takiego emulatora? Chodzi mi o Glide Wrapper

(Andjaku) #14

Wywal GLIDE2X.DLL i odpal grę

Ja mam Riva tnt2 i u mnie tak działa.

Właśnie odgrzebałem tą grę żeby trochę pograć.

Czy wie może ktoś jak rozjaśnić GLHexena ?

Zwykła opcja do rozjaśniania nie działa w OpenGL’u

pozrawiam