Hexen 2 -> OpenGL -> GeForce 4

Czy pamięta ktoś jeszcze grę Hexen 2? Mam problem z odpaleniem tej gry na karcie GeForce 4. Dotyczy on trybu OpenGL. Bez problemu mogę grać na grafice Software, ale wiadomo jaka jest jej jakość :frowning: Gdy próbuję odpalić w GL pojawia się komunikat, że nie można odnaleźć pliku sterownika GLIDE2X.DLL. Jednak nawet, gdy ściągnąłem plik i wkleiłem w odpowiednie miejsce (Windows/System) nie rozwiązało to problemu. Czy spotkał się ktoś kiedyś z patchem rozwiązującym problemy z OpenGL w Hexen 2 dla kart nVIDIA albo jakimś patchem, który dodaje tryb Direct3D?

Jeśli to plik GLIDE2X.DLL to oznacza, że on chce sterownik od karty VOODOO.

To nie jest OPENGL!!

No tak. Ale po zainstalowaniu gry w folderze są 2 pliki .exe:

h2.exe (tym odpala się Hexen 2 Software)

glh2.exe (tym odpala się Hexen 2 w OpenGL)

No i gdy uruchamiam w trybie OpenGL pojawia mi się komunikat o braku wspomnianego wyżej pliku. Po dłuższym buszuwaniu w necie okazało się, że to plik właśnie do karty VooDoo. Czy istnieje jakaś możliwość żeby odtwarzać grafikę “wspieraną” przez stare karty VooDoo na karcie GeForce 4?

Nie da rady bo VooDoo wykorzystuje zupełnie inne techniki

niż GeForce4.

Już nie raz się zawiodłem na GF4 jeśli chodzi o obsługę grafiki OpenGL. Czy istnieje jakaś poprawka dla tej karty, która usprawnia obsługę OpenGL (nie chodzi mi o sterwoniki)? Może to rozwiąże problem…

Wydaje mi sie że nie ma takich rzeczy.

To nie jest wina GeForce tylko gier pisanych pod Voodoo.

A nie masz tam może opcji hardware oprócz software?

Niestety. Jest tylko Software i OpenGL. Wyczytalem też, że do tej gry jest patch dla kart nVidia pod MacOS i Linuxa, natoimast nie znalazlem nic pod Windows :frowning: A “wtyczki” OpenGL znalazłem, ale do innych modeli nVidii, bo jak było napisane: GeForce 4 bardzo dobrze radzi sobie z OpenGL. Trudno. Będę musiał się pomęczyć na gorszej grafice…

To zainstaluj wtyczkę do starszego modelu niż GeForce 4.

Tez mialem podobny problem… !!

A możesz mi podać link do strony, w której wybiera się system operacyjny? Ten co mi podałeś jest do 2k i XP, a ja mam ME.

Skąd wziąć taką wtyczkę? Szukałem, ale nic konkretnego nie znalazłem. Może znasz jakąś stronkę?

http://download.nvidia.com/Windows/53.0 … tional.exe

Prosze… 8)

Niestety te stery nic ie pomogły. A może zna ktoś stronkę z pluginami OpenGL?

Złączono Posta : 22.07.2005 (Pią) 20:15

Po długich poszukiwaniach znalazłem jednak emulator kart VooDoo pod nowe kary. Jednak on też nie działa. Czy ktoś kiedyś używał takiego emulatora? Chodzi mi o Glide Wrapper

Wywal GLIDE2X.DLL i odpal grę

Ja mam Riva tnt2 i u mnie tak działa.

Właśnie odgrzebałem tą grę żeby trochę pograć.

Czy wie może ktoś jak rozjaśnić GLHexena ?

Zwykła opcja do rozjaśniania nie działa w OpenGL’u

pozrawiam