Hibernacja co i jak


(Arek3530) #1

Witam

Mam pytanie mam 7 i chciałbym sie dowiedzieć czy jest jakaś możliwość zostawić pobierać coś z neta podczas hibernacji tak by z kompem sie nic nie stało bo ostatnio jak go zostawiłem to sie zawiesił ale po restarcie było ok. Jest to Laptop ASUS


Odłączenie zasilania podczas uśpienia
#2

Podczas hibernacji większość podzespołów komputera jest wyłączana (między innymi dysk, karta sieciowa), więc nie ma szans.


(Cedar) #3

A nawet można powiedzieć, że komputer całkowicie jest wyłączony ale w specyficzny sposób - wyłączenie poprzedza zapisanie stanu wszystkich uruchomionych aplikacji, co umożliwia po włączeniu powrót do stanu sprzed hibernacji.

Neemzi , co do Twojego pytania - nie ma możliwości aby na komputerze w stanie hibernacji pracował jakikolwiek program.

Poczytaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hibernacja ... rmatyka%29

http://pl.wikipedia.org/wiki/ACPI#Stany_globalne - głównie opis "stanu globalnego S4"


(Toyo05 Tojza) #4

Podczas hibernacji praktycznie laptop/pc jest całkowicie wyłączony a wszystko jest zapisywane na dysk twardy. Po prostu piszesz np. w wordzie kończysz w połowie zdania i hibernujesz, po ponownym wybudzeniu jesteś dalej w połowie zdania, uśpienie działa podobnie tylko zapisuje w pamięci ram czyli ulotnej.


(suchmen) #5

Jest jeszcze uśpienie hybrydowe, czyli zapisywanie w ram oraz na dysku w przypadku np. nagłej przerwy w dostawie prądu. Polecam hybrydę


(Arek3530) #6

Oo i to umożliwia chyba zapisywanie podczas pobierania :stuck_out_tongue: tylko jak to włączyć xD


(Cedar) #7

Nie umożliwia!!

Zapamiętaj raz na zawsze: Hibernacja i uśpienie (wstrzymanie) nie umożliwia pracy komputera!!

Uśpienie hybrydowe to jest połączenie stanów S3 i S4 - przeczytaj mój wcześniejszy post łącznie z tym co jest pod linkiem do Wikipedii.

suchmen bardzo nieprecyzyjnie opisał ten tryb (a nawet zbytecznie ten temat poruszył bo nic nowego nie wnosi)- uśpienie hybrydowe występuje np. w Windows Vista i w Windows 7 - jest to uśpienie (wstrzymanie) z podtrzymaniem pamięci (bardzo szybki start komputera przy ponownym uruchomieniu - ale komputer musi być podłączony do zasilania) i zarazem zapisanie danych na dysku jak przy zwykłej hibernacji - umożliwia start ze stanem programów sprzed uśpienia w przypadku gdyby nastąpił zanik zasilania.

Natomiast w XP uśpienie hybrydowe nie jest dostępne - gdy normalnie uśpimy (wstrzymamy) komputer i nastąpi chociaż chwilowy zanik napięcia zasilania to komputer wystartuje "od zera", start ze stanem sprzed wyłączenia w tym przypadku umożliwia tylko hibernacja.


(MaRa) #8

Niektóre routery wykrywają pobieranie (z ftp lub bittorrent) i zapisują we własnej pamięci (np. podłączonej przez USB), komputer może być wyłączony.


#9

Podaj przykład.