Hibernacja co i jak

(Arek3530) #1

Witam

Mam pytanie mam 7 i chciałbym sie dowiedzieć czy jest jakaś możliwość zostawić pobierać coś z neta podczas hibernacji tak by z kompem sie nic nie stało bo ostatnio jak go zostawiłem to sie zawiesił ale po restarcie było ok. Jest to Laptop ASUS

Odłączenie zasilania podczas uśpienia

Podczas hibernacji większość podzespołów komputera jest wyłączana (między innymi dysk, karta sieciowa), więc nie ma szans.

(Cedar) #3

A nawet można powiedzieć, że komputer całkowicie jest wyłączony ale w specyficzny sposób - wyłączenie poprzedza zapisanie stanu wszystkich uruchomionych aplikacji, co umożliwia po włączeniu powrót do stanu sprzed hibernacji.

Neemzi , co do Twojego pytania - nie ma możliwości aby na komputerze w stanie hibernacji pracował jakikolwiek program.

Poczytaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hibernacja ... rmatyka%29

http://pl.wikipedia.org/wiki/ACPI#Stany_globalne - głównie opis "stanu globalnego S4"

(Toyo05 Tojza) #4

Podczas hibernacji praktycznie laptop/pc jest całkowicie wyłączony a wszystko jest zapisywane na dysk twardy. Po prostu piszesz np. w wordzie kończysz w połowie zdania i hibernujesz, po ponownym wybudzeniu jesteś dalej w połowie zdania, uśpienie działa podobnie tylko zapisuje w pamięci ram czyli ulotnej.

(suchmen) #5

Jest jeszcze uśpienie hybrydowe, czyli zapisywanie w ram oraz na dysku w przypadku np. nagłej przerwy w dostawie prądu. Polecam hybrydę

(Arek3530) #6

Oo i to umożliwia chyba zapisywanie podczas pobierania :stuck_out_tongue: tylko jak to włączyć xD

(Cedar) #7

Nie umożliwia!!

Zapamiętaj raz na zawsze: Hibernacja i uśpienie (wstrzymanie) nie umożliwia pracy komputera!!

Uśpienie hybrydowe to jest połączenie stanów S3 i S4 - przeczytaj mój wcześniejszy post łącznie z tym co jest pod linkiem do Wikipedii.

suchmen bardzo nieprecyzyjnie opisał ten tryb (a nawet zbytecznie ten temat poruszył bo nic nowego nie wnosi)- uśpienie hybrydowe występuje np. w Windows Vista i w Windows 7 - jest to uśpienie (wstrzymanie) z podtrzymaniem pamięci (bardzo szybki start komputera przy ponownym uruchomieniu - ale komputer musi być podłączony do zasilania) i zarazem zapisanie danych na dysku jak przy zwykłej hibernacji - umożliwia start ze stanem programów sprzed uśpienia w przypadku gdyby nastąpił zanik zasilania.

Natomiast w XP uśpienie hybrydowe nie jest dostępne - gdy normalnie uśpimy (wstrzymamy) komputer i nastąpi chociaż chwilowy zanik napięcia zasilania to komputer wystartuje "od zera", start ze stanem sprzed wyłączenia w tym przypadku umożliwia tylko hibernacja.

(MaRa) #8

Niektóre routery wykrywają pobieranie (z ftp lub bittorrent) i zapisują we własnej pamięci (np. podłączonej przez USB), komputer może być wyłączony.

Podaj przykład.