Hibernacja i wstrzymanie

Witam

Przesiadłem się na 7-ke, w xp-ku często używałem stanu wstrzymania, w siódemce tej opcji nie mam, czy jest możliwość aby ją włączyć i jak to zrobić.

Drugie zagadnienie to hibernacja, nigdy tego nie używałem, czy jest to dobre rozwiązanie do częstego stosowania, do stosowania np. na całą noc, czy lepiej wyłączać całego kompa. kiedy to stosować i jakie są skutki uboczne, np zużycie prądu itp. ??

Przy hibernacji cały komputer jest wyłączony tak jak przy wyłączonym normalnie tylko dane z pamięci RAM są zapisane na dysku w pliku hiberfile.sys - możesz wyłączyć kabel z gniazdka sieciowego. Przy wstrzymaniu zasilana jest pamięć a procesor i inne podzespoły są w stanie uśpienia i nie możesz wyłączyć całkowicie zasilania komputera jeśli chcesz aby wystartował w takim stanie w jakim był przed wstrzymaniem. Jeśli wyłączysz zasilanie to wystartuje tak jak po normalnym włączeniu/resecie.

Win 7 i Vista jest jeszcze uśpienie/hibernacja hybrydowa - połączenie obu powyższych - możesz wyłączyć zasilanie to wystartuje z pliku hibernacji, jeśli nie wyłączysz zasilania to tylko zostanie “obudzony” procesor i reszta podzespołów.