Hide Real IP - brak dostępu do internetu

Mam problem z programem Hide Real IP służącym do zmiany IP, choć właściwie nie z nim bezpośrednio, a z tym, co się stało po jego odinstalowaniu…

Otóż mam dwa komputery podłączone do jednego modemu. Dziś rano okazało się, że na jednym z nich (na tym, gdzie zainstalowałem ten program) wczytywanie stron jest niemożliwe bądź bardzo utrudnione. Po dogłębnej analizie za pomocą http://www.speedtest.pl okazało się, iż moje IP nie pochodzi z Polski, tak jak wczoraj, a z Chin!! Dokładnie, to z okolic Taipei albo Taichung! Co to ma być?! Ping 1600 ms, prędkość pobierania 0,30 Mbps, strony wczytują się po 5 minut na stronę, a gdy wchodzę na Google to pojawiają się jakieś chińskie znaczki (cenzura?) - i to tylko na jednym komputerze! Na drugim, z którego właśnie piszę wszystko jest ok. Jak to jest możliwe? Oba są połączone za pomocą jednego routera więc powinny mieć jednakowe IP. Posiadam internet z Netii. Proszę pomóżcie!

Ewidentnie ruch z Twojego komputera jest przekierowany przez jakieś chińskie proxy.

Być może nie do końca został odinstalowany program Hide Real IP.

Proponuję przywrócić system do stanu sprzed instalacji (przywracanie systemu).

Jeśli to niemożliwe, zrestartuj komputer zainstaluj ponownie ten program i odinstaluj go z panelu sterowania.

Po deinstalacji zrestartuj komputer.

Warto też przeskanować dysk programem antywirusowym.

W przyszłości takie wynalazki testuj w maszynie wirtualnej.

Sprouse , sprawdź ustawienia przeglądarek (mowa o proxy).

Spójrz także do ustawień routera, jeśli trzeba zresetuj go.

Ok, teraz wszystko działa - byłem przekierowywany na 111.1.32.17:80.

Dzięki za pomoc!