Hiperłącza a zmiana katalogu

Witam,

Nie byłem pewny w którym dziale umieścić moje pytanie, jednak wybrałem według mnie najbardziej prawdopodobny.

Załóżmy że w na serwerze w udostępnionym katalogu np." \Test" użytkownicy tworzą katalogi, pliki excel, word a w nich hiperłącza do innych plików, katalogów.

Jednak przychodzi czas gdy trzeba zmienić nazwę katalogu głównego “\Test” na inny np. “\Test2”.

W tym przypadku użytkowniom już nie działają poprzednie hiperłącza, która działały na poprzeniej ścieżce dostępu.

Jak radzić sobie z takim problemem?

Jeżeli przyszedł czas do zmiany nazwy katalogu głównego, to znaczy że przyszedł też czas do wprowadzenia nowych hiperłączy i usunięcia poprzednich.

Dobrze, że przynajmniej u mnie taki czas nie nadszedł i mam nadzieję, że nie nadejdzie. :slight_smile:

A jak wytłumaczyć użytkownikom którzy prowadzili lat swoje rejestry w excelach używając hiperłaczy :slight_smile: że muszą poświęcić tydzień na edycję adresu.

Nie ma programów które “masowo” zmieniają wybraną część adresu hiperłączy?

Jeżeli by to było na twardym dysku użytkownika i w plikach tekstowych to mam taki program, ale na serwerze i w plikach Excela czy Worda, to cienko to widzę, ale szukaj.