Hiperłącze i wklejanie obrazów w Wordzie

W wordzie hiperłącza nie chcą przenieść mnie do określonej strony, kiedy chcę połączyć wyskakuje komunikat “Nie można ściągnąć potrzebnych informacji”. Próbowałam już wielu sposobów, ale to nic nie daje. Proszę o pomoc.

I jeszcze jedno, gdy wklejam zdjęcia bezpośrednio z internetu w wordzie zamiast obrazka wyskakuje tylko puste pole. Pomóżcie.

Co do zdjęć - najlepiej je najpierw zapisać, a potem wklejć urzywając opcji wstaw- obrazek-z pliku. Większość zdjąć w internecie jest czyjąś własnością więc może być zabezpieczona.

Co do hiperłączy - program informuje cię że łącze jest w porządku tylko jego treść z jakiegoś powodu nie może być wyświetlona bo prawdopodobnie jest nie obsługiwana przez program

1 jeśli to grafika w internecie to może jest zabezpieczona lub brak jest połączenia

2 jeśli to łącze jest do dokumentu to z jakiegoś powodu nie możesz go otworzyć bo program nie otwiera dokumentu w dokumencie - co najwyżej może otworzyć go w nowym oknie

3 jeśli to łącze do tego samego dokumentu tylko do inne strony lub do jakiegoś fragmentu tekstu to masz błąd w oznaczeniu miejsca docelowego

4 jeśli to link do pliku który chcesz przez to łącze pobrać to dużo zależy od tego z jakiego serwisu/strony ma sie to dokonać nie wszystkie serwisy pozwalają pobierać np. Bez zalogowania. I uruchomienie łącza musi i tak otworzyć przeglądarkę, potrzebna jest w systemie przeglądarka domyślna

Przeniesione z działu System operacyjny Windows 7.