HIS HD4890 - Wymiana chłodzenia lub wentylatora

Mam kartę HIS hd4890 icooler 4x w której pada wentylator, niestety ma on tam trochę nietypowe mocowanie na 3 śrubki, czy da się gdzieś kupić wentylator pasujący do tej karty, ewentualnie łatwo zamontować inny? Jeżeli się nie da to czy chłodzenie accelero twin turbo będzie pasować na tą kartę?

Wiem że producent accelero podaje zgodność z hd4890, ale nie wiem czy nie odnosi się to tylko to wersji referencyjnych.

Możesz dać zdjęcie karty, bo wszędzie są na 4 wtyki, nie na 3.

Najbliższe i ponoć pasujące widzę pasywne chłodzenie

http://www.proline.pl/?p=AC+ACCELERO+S1R2

Zdjęcie z internetu, ale widać o co chodzi:

http://images.tweaktown.com/content/2/9 … 4_full.jpg

U mnie coś nie działa to zdjęcie - pojawiają się jakieś dwa klocki układające się w literki TT

Samego wentylatora nie kupisz bo to konstrukcja oemowa, musiał byś np montować na opaski zaciskowe wentylatory 92/80mm lub inaczej kombinować z montażem, lub kupuj Twin Turbo, chłodzenia Arctica pasują nie tylko na karty referencyjne są uniwersalne.

Ja bym tutaj zapomniał o wymianie samego wentylatora, trzeba wymienić cały cooler GPU a to wydatek rzędu 120-170 zł (np. Accelero Twin Turbo II). Podałbym Ci link do konkretnych testów ale według moderatorów to spamowanie więc musisz sobie “wyGooglować”: “Arctic Accelero Mono Plus vs Accelero Twin Turbo II – test coolerów GPU” lub “Accelero Mono Plus vs Twin Turbo II vs Icy Vision rev. 2 czyli test coolerów GPU”.

Chyba faktycznie będę musiał kupić całe chłodzenie, ale skoro pasuje to nie powinno być problemu, szkoda tylko że kosztuje 1/2 ceny karty, ale to i tak dużo taniej niż nowa karta o podobnych parametrach.