HIS RADEON HD 4670 - Jak duży spadek wydajności przez CPU

Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem tej karty pod agp

HIS Radeon HD 4670 IceQ AGP Info : http://twojepc.pl/news19324.html

Ogladalem na youtubie filmiki i wgrach w ktore chce grac ludzi z nia maja 50-60 fps ale maja tez 2 rdzeniowe intele procki 2.6. Kiedy ja mam AMD Athlon64 3200+

Wie ktoś czy wydajność bardzo spadnie przez procesor jak spadnie z 50-60 na 20-30 to ok tylko chodzi mi o to żeby nie było poniżej 20. Procesor ma aż tak dusze znaczenie??

Proszę o Szybka Odpowiedz :slight_smile:

W sumie nie wiem jak ta grafa bedzie ograniczona. Ja mam tego samego radeona tylko ze na pci-e i po wymianie z athlona x2 5200+ na phenoma II 550 np w bad company 2 dostalem jakies 30~ fps wiecej.

bartekxx12 ,a o jaką grę chodzi?

Procesor z grafiką powinno być w podobnej wydajności. Bo np taki D2C o taktowaniu ok 2.5ghz będzie spowalniał gtx460 niż taki phenom x2/3/4 albo athlon x2/3/4 o taktowaniu 3GHZ.

Dlatego np w testach na benchamrku procesor jest podkręcony do k 3,5GHZ, by każdy kto przegląda testy dostał w miarę wiarygodne wyniki. Tak samo jak się nie opłaca kupować grafiki pod monitor z max 1280x1024 typu gtx460 i droższej bo grafika będzie się nudzić.

Ok nie wazne rodzice sie zgodzili zamienic komputerami oni maja ta karte i phenoma 9550 black edition. Ale dzieki za pomoc :slight_smile:

Dodane 03.11.2010 (Śr) 0:13

Witam, kupilem tez ta karte do tego drugiego komputera i dla wszystkich co maja podobny problem.

Karta pozwala na granie we wszystkie starsze gry , (NFS Undercover, Call Of Duty 4, Call of Duty 6, C&C wszystkie nowe itp.) czyli gry ktore nbie potrzebuja procesora dobrego na gre na najwyzszych ustawieniach z 30-300fps ale wszystko jest inaczej jezeli gry potrzebuja dobrego procka naprzyjlad gra Blur.

Na starej karcie (7300GT GDDR3) gralem na okolo 15-25fps przy najnizszych ustawieniach w 800*600 a na nowym radeonie klatki podskoczyly o moze 5fps czyli 20-30 tylko ze teraz z tyloma klatami jest na 1280*1024 wszystko max i anty aliasing X8. A jako ze gra potrzebuje lepszego procka to teraz nie wazne czy gram ze wszystkim na maksa czy ze wszystkim wylaczonym ilosc klatek pozostaje taka sama.

Dla wszystkich co zastanawiaja sie nad kupnem wlasnie tej karty to chcialbym powiedziesz ze jest boska. W tym blur ze wszystkim na maksa i AAX8 wlasnie program od testowania kart graficznych pokazuje ze najwieksze obciazenie karty podczas grania wynosilo 43%.

:slight_smile: