HIS Radeon HD 6870 - dobre chłodzenie?

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem nowej karty graficznej do bebechów z opisu. Wstępnie wybrałem HIS Radeon HD 6870 1024MB GDDR5 ze względu na dość dobrą cenę (do 700 zł), natomiast powodem rezygnacji z obecnego radka (4890) są problemy z chłodzeniem- kolejne wiatraki się poddają i karta regularnie restartuje kompa. W związku z tym zastanawiałem się jak wygląda temat chłodzenia w owym HISie - czy ktoś może podzielić się wrażeniami? Ewentualnie podrzucić coś w takim przedziale cenowym

Ja kupiłem ostatnio HIS 6870 tylko że w wersji TURBO; temperatury tej karty to ok. 45 stopni w idle i do 90 stopni w grach, przy czym przy ok. 90 stopniach wentylator rozkręca się do ok. 2600 obrotów więc co tu dużo mówić jest głośny. dziwią mnie tak wysokie temperatury ponieważ mam dobrze wietrzoną obudowę oraz w testach na różnych stronach 6870 zwykle osiągał temperatury niższe w stresie niż moja karta. patrząc na twój procek mogę powiedzieć że jest trochę za słaby do 6870 gdyż ja swojego e8400 podkręciłem do 3,6 ghz a i tak spowalnia kartę.

to świetna karta ale e8400 nawet podkręcony to zdecydowanie za mało jak na jej możliwości

podzespoły będę prawdopodobnie wymieniał sukcesywnie, póki co nie ma takiej potrzeby (odnoście procesora), natomiast moja obecna karta już nie daje rady. Innym rozwiązaniem które biorę pod uwagę, jest pozostawienie tego jak jest, a za kasę kupienie ps3

Jak dla mnie bardzo dobra karta 6870 his TURBO stosunek ceny do wydajności karty bardzo dobry z i5 760 i 4 gb ocz fatality 1600 na pokladzie smiga az miło gierki na ful detalach bez najmniejszej zaciachy jedyna wada naklejka na karcie po 2 dniach odpadła :slight_smile: hahah może mam zbytnio mocne chłodzenie :slight_smile: pozdro

Sam jestem posiadaczem HIS 6870 (zwykła wersja) więc też się wypowiem :slight_smile: W trybie 2D karta jest bardzo cicha (dodaj do tego jeszcze wyciszoną obudowę typu Fractal Design Define R2/R3 a efekt będzie genialny) a temperatura GPU oscyluje wokół 43-45 stopni Celsjusza. W trybie 3D dobija u mnie max do 80-83 stopni (FurMark 1.9.0). Oczywiście pod pełnym obciążeniem karta jest już głośna ale to niestety bolączka takich stockowych coolerów GPU. Jeśli miałbym zmieniać cooler GPU to na Twin Turbo Pro (w testach wypada bardzo dobrze nawet na 50% obrotów wentylatorów) albo na Gelid Icy Vision rev. 2 (też świetny cooler GPU).