Historia IT - poszukuję książek

(Tomek_) #1

Witam wszystkich :slight_smile:
Od jakiegoś czasu interesuję się historią szeroko pojętej informatyki - od nośników danych, przez interfejsy graficzne i tekstowe, sieci, systemy operacyjne… krótko mówiąc wszystko mnie interesuje :slight_smile:

Chciałbym liznąć nieco więcej wiedzy, lecz szukanie informacji w internecie, często z resztą niekompletnych lub niezbyt wiarygodnych zabiera mnóstwo czasu i nie do końca mnie satysfakcjonuje.

W związku z powyższym poszukuję ciekawych książek traktujących właśnie o historii IT. Nie musi być to jeden obszerny tytuł zawierający wszystko i nic. Dużo lepiej byłoby, gdybym mógł znaleźć dużą dawkę informacji na temat konkretnych “gałęzi” - mogą być to nawet pojedyncze systemy operacyjne, czy nośniki danych (czy cokolwiek innego).

Nie chciałbym jednak, by były to poradniki obsługi - interesuje mnie raczej cała otoczka - kto podsunął dany pomysł, na czym się wzorował, dla kogo chciał zrobić konkurencję, jak wyglądała burza mózgów wokół danego przedsięwzięcia, oraz jak było później rozwijane.

Czy moglibyście polecić jakieś ciekawe tytuły? :slight_smile:
Preferuję książki w języku polskim, jeżeli jednak znajdzie się jakiś angielski dobrze napisany tytuł, to również z chęcią się z nim zapoznam.

(gom1) #2

Książki książkami, a ja polecam lekturę dawnych czasopism komputerowych. Na początek: Komputer
http://stare.e-gry.net/czasopisma/komputer