Historia otwieranych/modyfikowanych plików

WItam,

poszukuję programu który pamiętałby jakie ostatnio pliki użytkownik modyfikował. Mam tu na myśli pliki z ms office, pdf, z OpenOffice, ewentualnie zdjęcia, filmy z aparatu. Chodzi o to, aby było wiadomo kiedy i jaki plik był w użyciu. Taka aplikacja bardzo ułatwiła by życie nieco roztrzepanym użytkownikom, którzy mają swoje pliki na kilku partycjach, w wielu katalogach.

Mam nadzieję że ktoś już taki program wymyślił…

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi w tym wątku

We właściwościach pliku (PPM > właściwości) masz to napisane przecież.

Owszem,

ale chodziło by o całą listę takich plików, z podziałem na to w jakim katalogu się te pliki zmodyfikowe znajdują. Tak aby nie trzeba było zaglądać do każdego katalogu z osobno… Lista ostatnich plików w office jest krókta, poza tym jest osobna dla każdej aplikacji, np. word, excel itd…

a nie o to chodzi…

Pozdrawiam

  1. Aktywuj opcję PPM na pasek zadań>właściwości>menu start>dostosuj>zaawansowane>zaznacz Wyświetl moje ostatnio otwierane dokumenty

  2. Word>narzedzia >śledź zmiany (?)

  3. Writer>Narzedzia>opcje>bezpieczeństwo>zaznacz Rejestruj zmiany

4.Drugi link:

http://www.google.com/search?client=ope … 8&oe=utf-8

Właśnie chodziło o taką funkcję jak moje bieżące dokumenty. Niestety w tej opcji ilość wyświetlanych plików jest mocno ograniczona. Dodatkowo brakuje tam informacji o tym z jakiego katalogu jest ostatnio modyfikowany plik, nie wiadomo czy jest to plik z moich dokumentów czy z pulpitu. I nie wiadomo też kiedy był otwierany…

Chyba pozostaje jedynie TC , opcja ctrl+B oraz zawiłe sortowanie…

Mam nadzieję że może jednak ktoś natknął się na jakiś soft w tym temacie…

wpisz w google “program do rejestrowania pracy na komputerze” i masz kupę programów

No niby tak, ale nie interesuje mnie rejestrowanie wszystkich operacji na komputerze, tylko lista (ok 20-50 pozycji) ostatnio modyfikowanych pilików. Z możliwością sortowania według rodzaju aplikacji (czy word, excel itd…) daty ostatniego zapisu, czy miejejsca zapisu pliku (partycja C, D, id…) Czyli tylko nieco bardziej rozbudowana opcja ostatnio używane pliki…

Może jakoś da się wyciągnąć te informacje z systemu, zamiast krótkiej listy ostatnio otwierane dokumenty???

Pozdrawiam,i dzięki za wcześniejsze podpowiedzi