HITFILM Expresss wysoki bitrate, a słaba jakość

(ŚlepyGracz) #1

Witam,
Mam problem ze słabą jakością po wyrenderowaniu materiału korzystając z HITFILM Express Mimo wysokiego Bitrate ustawionego na VBR 16-20Mbps nie wygląda to za dobrze, w czym może być problem?https://youtu.be/p0F2OXp_97k

(Bogdan_G) #2

Mogę na moim starym XP pobrać i oglądać ten filmik naprawdę w niezłej jakości… a to znaczy, że YT wyświetla niżej, chociaż dostępna jakość jest jak na obrazku:
03369
Zaś na stronie, to mam gorzej nieco

(ŚlepyGracz) #3

U mnie przed wysłaniem na yt też tragedii nie ma. A może mieć to związek. Ze słabym procesorem?

(Bogdan_G) #4

Jeśli wysyłasz i ja mogę pobrać te 49MB filmiku 1080p ( wyżej się da pobrać, ale to będzie tylko do 1080p), to jest związek, ale z YT.
Ja mam 11 letni pc, ale 384 MB pamięć wideo intel HD. Dodatkowo mam na rozdzielczości ekranu ustawioną głębokość barwy tekstury na 32 bity. Miałem głębię ekranu, a teraz mam dużo ładniejsze czcionki, szczegóły na ekranie, no i filmy są cacy.

(MatX_) #5

Trzeba dać trochę czasu YT aby przetworzył film do najwyższej rozdzielczości.
Poza tym gdy wrzucisz film z bitrate 20 Mbps to YT i tak skompresuje go do zmiennego 6 Mbps, co oczywiście nie oznacza, że w takim bitrate powinieneś renderować film, najlepiej dostarczyć do YT film w najlepszej jakości jakiej możesz.

(ŚlepyGracz) #6

Aaa… No z tym że wiadomo, też trzeba mieć odpowiedni sprzęt do tego Bo o upload się akurat nie martwię. Tylko coś myślę że właśnie komputer mam za słaby.

(MatX_) #7

Komputer za słaby do czego?

(ŚlepyGracz) #8

Do renderowania właśnie.

(MatX_) #9

Nie ma czegoś takiego jak za słaby procesor do renderowania. Gorszy procesor = dłuższy render. Nie traci się przez to na jakości.

(ŚlepyGracz) #10

Ok. Czyliz moim PC raczej w porządku,m po prostu byłem przekonany że to wina słabej specyfikacji. Bo to jeszcze Sandy Bridge.

(MatX_) #11

Najlepiej staraj się wyrenderować film w lepszej jakości, przy 1080p@60fps i VBR, myślę, że spokojnie możesz dać bitrate na poziomie 30 Mbps, jeżeli mówisz, że upload tego nie stanowi problemu. Miej na uwadze to, że YouTube ostro przycina jakość filmów wysłanych do niego.

(ŚlepyGracz) #12

Uploadu mam ok 2Mb/s