Hl2.exe wyjątek c0000005

Witam.

Od dłuższego czasu zmagam się z problemem, który już mnie zaczyna irytować. W pewnym momencie jak gram w Counter:Strike Source lub TeamFortress 2 gra zaczyna sie sypać. Najpierw sie zamyka bez powodu, a następnie artefakty się pojawiają.Dziwne, że mogłem zrobić screena z tych artefaktów, niestety, gdzieś mi się on podział. W każdym razie wykonałem następujące działania:

  • miałem Operę wywołującą ten sam wyjątek (12 build 1105) przy ładowaniu następujących stron:

www.google.com

addons.eventscripts.com

allegro.pl

instalki.pl

yandex.com (tylko podczas wyszukiwania)

precyl.pl

youtube.com

gdy uruchamiałem tryb awaryjny z obsługą sieci, wyjątek ten się nie pojawiał i wszystko chodziło cacy. Teraz też jest wszystko w porządku a Operą, lecz dopiero po dokonaniu update’a do builda 1116

  • testowałem ram narzędziami MemTest86 4.0a i BurnInTest, nie wykazały one błędów

  • update’owałem stery do grafy Radeon HD 5750 z wersji 9.12 do wersji 10.6 (najnowsze wersje mają słaby algorytm wygładzania krawędzi, strasznie nieostry obraz się robi)

Dziennik zdarzeń pokazuje mi takie coś:

Nazwa aplikacji powodującej błąd: hl2.exe, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x4e989cd3

Nazwa modułu powodującego błąd: client.dll, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x4e98adc9

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x0031baf4

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x740

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01cc909c89fdfb5f

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: e:\gry\steam\steamapps\chrym\counter-strike source\hl2.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: e:\gry\steam\steamapps\chrym\counter-strike source\cstrike\bin\client.dll

Identyfikator raportu: df03a47d-fc8f-11e0-afcb-20cf300835da

Zobaczę, co się stanie po zrobieniu clean boota. Spróbuję również komendy sfc /scannow oraz zrobienia pliku dmp narzędziem Userdump.exe

Parametry mojego PCta to:

  • procek: Amd Athlon II x3 445 (z odblokowanym 4. rdzeniem i podkręcony do 3,3 GHz na skutek podwyższenia częstotliwości szyny FSB do 213 MHz)

  • RAM: GoodRAM Play 2x2GB 1600MHz (podkręcony do 1704 MHz na skutek podwyższenia częstotliwości szyny FSB do 213 MHz)

  • GPU: Radeon HD 5750 1GB od MSI

  • zasilacz: bequiet PurePower l7 530w

  • dysk twardy: Samsung HD322GJ 320 GB