HM321HI - Nie ładuje systemu błąd PXE-E61: Media test failur

HM321HI - Nie ładuje systemu błąd PXE-E61: Media test failure, check…

gdy włączam laptopa po bardzo długim wczytywaniu pojawia sie taki błąd. Wydaje mi się ze to może być dysk ale z drugiej strony po wyjęciu z laptopa dysku nawet nie mogę włączyć płyty z windowsem gdy mam ustawiony w biosie bootowanie z cd…

sytuacja wygląda tak :

włączam komputer i pokazuje mi sie bardzo dlugo taki obrazek :

http://imageshack.us/photo/my-images/43/0gzh.jpg/

tam sa opcje włącz ESC ( diagnostic screen) F12 żeby włączyć BOOT menu i F2 bios setup

po włączeniu diagnostic screen widać takie coś ze sa wypisane opcje cd hdd itp ale po wybraniu chyba każdego z nich wyskakuje błąd.

gdy nic nie naciskam podczas długiego włączania systemu po chwili pokazuje sie po tym obrazku co wkleiłem wyżej takie coś :

http://imageshack.us/photo/my-images/24/qwnm.jpg/

nawet gdy w komputerze nie jest podłączony dysk to nie moge nawet po włożeniu płyty uruchomić instalacji Windowsa. Nie ma żadnego rozruchu. Włączanie komputera trwa teraz zdecydowanie szybciej, i znika ten napis FUJITSU i bardzo szybko sie ląduje pasek ale później jest czarny ekran i po około 2 minutach wyskakuje i tak :

http://imageshack.us/photo/my-images/827/3n5j.jpg/

co możne być powodem nie ładowania systemu i wyskakiwaniem takich objawów.

Komputer próbuje uruchomić się z PXE, tj. z sieci. To rozwiązanie stosowane w firmach, gdzie chodzi o instalację systemów przez sieć. U Ciebie komputer nie może znaleźć w sieci serwera PXE i dlaczego zgłasza błąd.

Dlaczego komputer uruchamia się z PXE? Bo: 1) masz ustawione w BIOS aby pierwszym urządzeniem, z którego ma być uruchamiany komputer ma być sieć, albo 2) masz prawidłową kolejność uruchamiania urządzeń w BIOS (np. 1. dysk, 3. dvd, 3. sieć), ale komputer nie może wykryć ani dysku ani dvd dlatego próbuje uruchomić się przez sieć, nic nie znajduje w sieci i zgłasza błąd.

Co teraz? Jeżeli masz możliwość przełożyć dysk do innego komputera lub posiadasz kieszeń na dysk, to można sprawdzić dysk na innym komputerze. Na problematycznym komputerze możesz zerknąć do ustawień BIOS, aby sprawdzić kolejność uruchamiania, chociaż to wydaje się bez znaczenia skoro mówisz, że inicjujesz dysk twardy poprzez Boot Device Menu i nic.

dokladnie w bios sprawdzilem ustawienia i pierwsze jest HDD ( ktorego w BISO nie wykrywa pisze NONE) pozniej na 2 jest CD ktore o dziwo tez nie chce ruszyc - wkladam plyte cd i nic sie nie dzieje. ( w BIOS widac ze jest napisane przy CD cos czyli znajduje CDroma i model ).

Konkludując:

  1. Dysk nie jest wykrywany.

Jeżeli dysponowałabyś innym komputerem lub innym komputerem i kieszenią na dysk to można by sprawdzić czy to wina, że padł dysk czy czegoś więcej.

  1. CDRom jest wykrywany, ale to nie znaczy że jest sprawny albo że płyta którą próbujesz uruchomić jest bootowalna.

Spróbuj pobrać np. Ubuntu, nagrać na CD/DVD (opis znajdziesz tutaj odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html) i zobacz czy uruchomi się. Jeśli tak - napęd jest sprawny, a płyta której używałeś jest uszkodzona lub Twój napęd nie mógł jej odczytać. Jeśli nie - masz uszkodzony napęd (bywa że psują się po 2 latach).

czy mozna to sciagnac i wrzucic na pendrive ?

jak moglbym sprawczic dysk na innym komputerze ? podlaczyc i…?

Chciałem abyś nagrała płytę i spróbowała uruchomić z niej komputer. Po to aby sprawdzić napęd. Uruchamianie systemu z pendrive nie spowoduje, że sprawdzisz napęd.

Po podłączeniu dysku do komputera

Sprawdzenie dysku

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

Dwie opcje do wyboru

Albo włóż płytę do napędu i uruchom HBCD Menu i tam w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

  • zaznacz opcje tak jak na obrazku i kliknij Start

- zwróć uwagę w lewym górnym rogu na dysk który sprawdzasz, wybierz właściwy

  • poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i wykonaj zrzut ekranu albo zdjęcie

Albo:

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

  • zaznacz opcje tak jak na obrazku i kliknij Start

- zwróć uwagę w lewym górnym rogu na dysk który sprawdzasz, wybierz właściwy

  • poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i wykonaj zrzut ekranu albo zdjęcie

  • W HDD Scan (Old Version) kliknij S.M.A.R.T i wykonaj rzut ekranu albo zdjęcie

hirensboot1.th.jpg

hddscan.th.jpg

Kliknij w dany obrazek aby powiększyć

Witam poradziłem sobie ale w MINI XP nie widzi zadnego dysku… nie mogę zrobić scana bo nie znajduje żadnego dysku…

Dodane 08.07.2013 (Pn) 23:37

robilem tez innym programem ;

http://digitalincursion.net/partedmagic/

Pobierz to iso.Wypal CD z tego iso (opcja nagraj obraz na dysk lub podobna) i wystartuj komputer z tego CD. Po uruchomieniu na pulpicie jest ikona disk health to uruchom program dwuklikiem. Wybierz dysk. SMART będzie w zakładce artibutes.

Przykładowy SMART

i tez nie widzi dysku…

czy ktos mi pomoże z moimi objawami?

Sprawdziłaś dysk tak jak radziłem?

oczywiscie napisal dla mnie matifcb co wyszlo z dyskiem - jednym slowem nie widzi dysku na 2 podobnych programach

Jeżeli masz możliwość podłączenia dysku do innego komputera to będziemy w stanie stwierdzić czy to wina dysku czy np. płyty głównej laptopa.

mmam stacjonarny komputer podlacze i mam te programy odpalic czy tylko podlaczyc?

podłączyłem dysk do komputera stacjonarnego w miejsce cd romu. Komputer bardzo długo ma menu z logo płyty głównej i później przy uruchamianiu windowsa jak lecą te 4 kolorowe kwadraciki z logo windowsa zacina sie i stoi. Jak wyłączę swój dysk z Windowsem stacjonarnym i podłącze tylko ferelny dysk i cd rom to samo sie dzieje długie włączanie nie wykrywa windwosa i pyta co zrobi. Dyski nie widać w BIOSIE.

Wszystko raczej w skazuje na dysk.

Czy mogę jakoś pod laptopa podłączyć dysk ? Problem w tym ze nie mam dojścia do dysku laptop owego który bym sobie włożył poprostu. Czy mogę jakoś stacjonarny dysk podłączyć ? żeby byl zasilany np ze stacjonarnego a był podłączony do laptopa i spróbować mój stacjonarny widows ruszyć na laptopie i sprawdzi ze od strony laptopa jest wszystko ok ?

Dodane 19.07.2013 (Pt) 1:48

jak wyciagnalem dysk z laptopa i odpalilem ta plytke zeby zrobic SMART to plytka normlanie odpala i wlacza sie ten program.

jak klikam na dvdram wyswietla taka informacje czy to znaczy ze z napedem tez jest cos nie tak? plytke normalnie czyta i dziala ok :

7662533000_1374186948_thumb.jpg

Tera tylko byc 100% pewnym ze wszystko w lapku działa ( zwlaszcza wejscie do dysku) ale skoro dysk plata figle na stacjonarnym kompie… pomoze mi ktos jakby mozna bylo podlaczyc dysk taki duzy do tego lapka ? wtedy bym wiedzial ze dysk rusza. Tylko jakby to zrobic bo tam 2 kable ida do dysku jeden od zasilania i 2 od podlaczenia. Czy moge np ten cienszy podlaczyc pod laptopa a drugi koniec do dysku a zasilanie wziac ze stacjonarneego i podlaczyc pod dysk ?