Home Banking - Windows 7 - run time error 75


(Mario525) #1

Witam, problem jest następujący. Na domenie (Windows Server 2008 R2) na dysku sieciowym jest zainstalowana aplikacja Home Banking i teraz użytkownicy z system Windows XP którzy z niej korzystają to wszystko działa poprawnie natomiast użytkownicy z systemem Windows 7 którzy z niej korzystają to tutaj pojawia się problem tego typu, że co jakiś czas pojawia się błąd / ostrzeżenie "Run time error 75" i aplikacja nie chce się uruchomić. Jedynym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie serwera domeny i wtedy wszystko działa. Nie pomaga nadanie uprawnień, uruchomienie jako administrator, w trybie zgodności itd. Co może być przyczyną ??


(fiesta) #2

Skoro jest  zainstalowana sieciowo to Run time error 75 oznacza brak uprawnień do zasobu  lub ścieżka jest niewłaściwa, czyli coś blokuje dostęp do pliku wykonywalnego dostępnego w otoczeniu sieciowym. Może  zapora systemowa w  win 7 ?


(Mario525) #3

Uprawnienia są nadane, próbowałem wyłączać zaporę, dodawać ścieżkę do antywirusa itd. i nic. Uruchomienie systemu w trybie diagnostycznym i następnie w normalnym powoduje, że kilka razy program się uruchomi, a po którymś razie znowu jest problem. Niekiedy jest tak, że się kilka razy klika, aby uruchomić program i zaskoczy, uruchomi się, a potem znów to samo. NA systemach XP wszystko ładnie działa.