Home Banking - Windows 7 - run time error 75

Witam, problem jest następujący. Na domenie (Windows Server 2008 R2) na dysku sieciowym jest zainstalowana aplikacja Home Banking i teraz użytkownicy z system Windows XP którzy z niej korzystają to wszystko działa poprawnie natomiast użytkownicy z systemem Windows 7 którzy z niej korzystają to tutaj pojawia się problem tego typu, że co jakiś czas pojawia się błąd / ostrzeżenie “Run time error 75” i aplikacja nie chce się uruchomić. Jedynym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie serwera domeny i wtedy wszystko działa. Nie pomaga nadanie uprawnień, uruchomienie jako administrator, w trybie zgodności itd. Co może być przyczyną ??

Skoro jest  zainstalowana sieciowo to Run time error 75 oznacza brak uprawnień do zasobu  lub ścieżka jest niewłaściwa, czyli coś blokuje dostęp do pliku wykonywalnego dostępnego w otoczeniu sieciowym. Może  zapora systemowa w  win 7 ?

Uprawnienia są nadane, próbowałem wyłączać zaporę, dodawać ścieżkę do antywirusa itd. i nic. Uruchomienie systemu w trybie diagnostycznym i następnie w normalnym powoduje, że kilka razy program się uruchomi, a po którymś razie znowu jest problem. Niekiedy jest tak, że się kilka razy klika, aby uruchomić program i zaskoczy, uruchomi się, a potem znów to samo. NA systemach XP wszystko ładnie działa.