Home FTP Server

Witam utworzyłem nowy server FTP w programie Home FTP Server stworzyłem nowego użytkownika i następnie podałem Login i hasło mojemu koledze co teraz muszę ja i on zrobić, aby on mógł uploadować pliki na mój server i pobierać je z mojego servera. Oczywiście wrzuciłem już pliki na mój server, i są gotowe do pobrania.

aby Twój kolega mógł podłączyć się do Twojego domowego FTP, musisz posiadać zewnętrzne IP

kolega łączy się z Twoim IP podając ustalony login i hasło i wio :slight_smile:

Mam zewnętrzne IP, stałe. I jak ma się podłączyć, ponieważ kazałem mu tak zrobić ftp://mojeip/

mojeip - tutaj podałem mu mój adres IP.

Wyświetliły mu się moje pliki jakie są na serwerze i teraz jak on może uploadować pliki na mój serwer i jak może je pobierać?

najlepiej niech skorzysta z jakiegoś klienta ftp, polecam FileZilla: http://www.dobreprogramy.pl/FileZilla,P … 13334.html

aha, i pamiętaj o nadaniu koledze uprawnień do uploadu plików, bo nie wiem jak masz domyślnie :slight_smile:

Matevos6 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Po wpisaniu np. ftp://twojeip/plik chyba powinien być dostępny do pobrania (tylko kliknąć, chyba że masz jakieś inne uprawienia).

Ale jeśli chcesz mieć wszystko w jednym, Tobie i również Twojemu koledze polecam FilleZille, tak jak napisał kstarski.