Home.pl oznacza jako spam maile z *.poznan.pl

(ra-v) #1

Serwer (nazwijmy go X) nadawczy nie jest na czarnych listach. W logach ani zwrotkach nie ma również informacji o odrzuceniu z jakiegoś powodu. Problem dotyczy nadawców wysyłających maile z serwera X z domen @*.poznan.pl i adresatów posiadających hosting na home.pl. 

Mail w praktyce nie jest odbierany przez program pocztowy, a widoczny jest w ich panelu w spamie. Czasem wystarczy w treść wkleić maila @xxx.poznan.pl i też trafi do spamu (nie zawsze). Problem istnieje gdzieś od połowy sierpnia 2016, przynajmniej wtedy został zauważony.

Pytałem się 2-3 razy (bo udawali idiotów, albo próbowali mnie spławić) jaka reguła oznacza maile jako spam , ale otrzymywałem tego typu odpowiedzi.

Zachęcam w tej sytuacji dodać do białej listy pod serwerem wpis *@*.poznan.pl. Wówczas wiadomości powinny trafiać prawidłowo.

Nie wiem czy oni w ogóle rozumieją o czym się do nich pisze? Skąd osoby wysyłające z @*.poznan.pl mają wiedzieć, na jakim hostingu mają maile adresaci, i może jeszcze dzwonić do każdego z 30 osób dziennie, aby dodali domenę do białej listy albo szukali maili w spamie w panelu home.pl?

Macie jakiś pomysł lub znaleźliście "lepszy" kontakt z home.pl niż przez ich oficjalny formularz?

(Drobok) #2

Widać uznano ciebie / któregoś z klientów jako spamera i dodano na jedną z list wykorzystywanych przez home.pl Wątpię by cię odblokowali, chociaż zdziwiłbym się gdyby to byli wszyscy z subdomeny poznan.pl - może dodano tylko ciebie / tych którzy wysyłali maile określonej osobie , chociaż i tak się zdarza - głównie dla darmowych domen w stylu .tk|cc itd

Poza tym nie zdziwiłbym się gdyby nie tylko home.pl dodawał “spamera” do spamu :wink: Napisz do nich że nie jesteś spamerem i czy nie mogliby zrobić dla ciebie wyjątku / ew niech podadzą powód dodania do czarnej listy :wink:

(ra-v) #3

Akurat nie ja mam maile na Poznan.pl, a inne osoby, w których imieniu próbuje coś zrobić, jestem jakby “po stronie” serwera X :slight_smile:

Natomiast gdy z mojego maila wysłałem jakieś informacje, w których wkleiłem maile poznan.pl, jeden mail trafił do spamu, a 4 testowe z wklejonymi mailami Poznan.pl nie.

Mogę napisać do osób, które mają maile Poznan.pl na serwerze X, ale jeśli 50 czy 100 osob ma wysłać maila o tym, że nie są spamerami… I jeszcze dostać odpowiedź typu “odwal się”, No to raczej nie będą z tego zadowoleni.

Dlatego też usiłowałem się dowiedzieć, jaka reguła oznacza jako spam te maile, może byłoby wiadomo o co poszło. Chyba że oznaczyli z lenistwa jako spam całe poznan.pl, wtedy lepiej tego nie komentować.

(Fizyda) #4

Trochę chyba nie rozumiem sytuacji (wybacz mi jest niedziela, a ja od 13 próbowałem uruchomić komputer - po kilku godzinach sprawdzania testowania sam się naprawił … już nawet nie komentuje tego). Napisz jeszcze raz kiedy i u kogo maile trafiają do spamu, w którą stronę jest problem z wysyłką?

(ra-v) #5

Skoro sam się naprawił, to pewnie ma Windows 10 :smiley:

Wysyłając z serwera X z domen *.Poznan.pl na jakąkolwiek domenę na Home.pl trafia do spam. Zdarza się również, że wysyłając z innej domeny z serwera X i wpisując treść mail typu costam@test.poznan.pl wiadomość również trafia do spamu.

(Fizyda) #6

Czyli serwer X trafil na czarną listę na serwerach mailingowych home. Może on nie być na żadnej innej czarnej liście, ale jest na prywatnej czarnej liście home.

Edit:

Ewentualnie może on nie “pod pasować” z jakiegoś powodu serwerom mailowym home, zyskuje może za mało punktów wiarygodności i wiadomości trafiają do spam. Rozwiązaniem może być konfiguracja takich mechanizmów na serwerze X jak spf czy dkim. Albo któreś może być niepoprawnie skonfigurowane.

(ra-v) #7

Nie trafił. Wiadomości z serwera dochodzą normalnie. Ale nie z ww. domen.

(Fizyda) #8

Zobacz edita posta wyżej, spf i dkim mogą być źle skonfigurowane dla tych domen.

Edit:

jest też opcja że wszystkie subdomeny poznan.pl są na czarnej liście home lub jakiegoś rbla. Raczej to pierwsze.

(ra-v) #9

Są tak samo ustawione jak dla innych domen.

(Fizyda) #10

To domeny muszą być na czarnej liście w home lub filtr antyspamowy ma dużą ilość punktów dla frazy poznan.pl.

(ra-v) #11

To pogratulować Home.pl takiego filtra. Jedna subdomena być może z jednego maila czy hostingu zapanowała, to dodali 1000 domen do spam listy.

(Fizyda) #12

To jest home, tego nie zrozumiesz. Osobiście nigdy nie miałem z nimi do czynienia, ale już przeglądając ofertę można wyrobić sobie zdanie na temat tej firmy. Dodatkowo dochodzą bardzo ciekawe komentarze ludzi którzy korzystają/korzystali z oferty tej firmy i powiem szczerze, że biorąc to wszystko pod uwagę nie dziwi mnie taki ruch tej firmy.

PS. Chciałem Ci wysłać coś na priv, ale nie możesz otrzymywać wiadomości :confused:

(ra-v) #13

Ja miałem do czynienia tylko z ich IdeaWebServer (np. można było łatwo wywołać błąd Mysql, który błędem nie był), dopiero teraz z pocztą. Takich jaj nigdzie indziej nie widziałem.

Normalnie widać jawną informację - albo serwer jest na czarnej liście (jest info na której), albo jakiś “administrative prohibition”, czasem greylista się trafia, czasem informacje i filtrze wewnętrznym, ale to normalne. Nie spotkałem się z tym, żeby ktoś nie odpisywał Konkretnie na temat jak tutaj.

Praktycznie jedyna rada to dokupienie i zmiana domeny…

Ale to jest chore.

PS. A czemu nie możesz?

(Fizyda) #14

Pisze że nie możesz otrzymywać wiadomości, cokolwiek to znaczy.

(ra-v) #15

136% zajętości skrzynki odbiorczej - ktoś zmienił limity :slight_smile: zobacz teraz.

(Loozacc) #16

@ra-v napisałem na prv :slight_smile:

(zypolit) #17

Ogólnie z Home się średnio dzieje.

Kilka dni temu na FB pisano, że jeden z ich serwerów trafił na spam listę. Cóż, masówka, duża firma.

Ja tam nic nie mam, więc ciężko oceniać.

(ra-v) #18

Trafić na czarną listę to nie problem. Praktycznie codziennie widać serwery Google na czarnych listach, dość często zdarzają się też niemieckie 1&1.

Każdy może sobie wysłać mailing, ktoś oznaczy maile jako spam, np. SORBS doda do swojej listy, a jako że serwer odbiorcy skorzysta m.in. z SORBS to serwer odbiorcy zablokuje wiadomości.  Akurat to jest banalnie proste do wykrycia.

(zypolit) #19

Ale na dużo mniejszej i znacznie mniej znanej usłudze nie mam takich problemów - coś w tym jest.

Chociaż nie zaprzeczam, że ciężko coś takiego zrobić.