Home Premium a Ultimate

Witam!

Zamierzam zainstalowac na swoim sprzecie (AMD Sempron AM2 3400+, 1GB DDR2 667MHz, Radeon X1600 256MB) Windowsa Viste. Jednak zastanawiam sie nad wyborem miedzy Home Premium a Ultimate. Nie chodzi tu o cene, lecz o funkcje.

Z tego, co przeanalizowalem w tabelce wynika tylko tyle, ze to, co ma Ultimate a nie ma Home Premium to jakies bajery od szyfrowania i w gruncie rzeczy funkcje mi nieprzydatne. Jedyne czego moze mi byc szkoda, to Windows Ultimate Extras, ale sam do konca nie wiem co to jest.

Prosze o jakies rady i wyjasnienie dokladnie co to jest to Windows Ultimate Extras.

Komputer z Vista mam zamiar uzywac do projektowania stron WWW, robienia grafiki na Photoshop’ie, nauki programowania, sluchania muzyki i sporadycznego grania w gry - to dla tych, ktorym jest to potrzebne do doradzenia mi, jaka wersje mam wybrac w wziazku z tym, co bede na niej robil.

Home premium ponieważ ultimate nie przyda ci się do niczego…

ja mam ultimate, żadnych home i innych tego typu śmieci nieinstaluje od czasu win xp home, tobie też radze ultimate.

@up

A wiesz co mi sie wydaje? Ze pewnie nie wykorzystalbys wszystkich mozliwosci Home Premium, a Ultimate masz dla typowej zasady Polakow - wszystko na maksa, nie wazne ze nie wiem co to i do czego… Mi zalezy na wydajnosci, bo pewnie polowa tych gadzetow z Ultimate ktorych nie tylko nazw spamietac nie moge ale nawet funkcji o ktorych pojecia nie mam, zre procka i pamiec na maksa…

:lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue: …dobre

ultimate mam dlatego że taki był mój wybór poprostu do produktów home jestem zrażony, a te “funkcje” żrą mojego procka w 20-60% a pamięć wacha się w granicach do 70% zależy co akurat mam włączone, teraz dla przykładu mam otwarte 4 strony, media playera, pobieram pliki, włóczony muł, mesenger i mi żre proc 50% pamięć 60%

Oczywiscie ze z wyboru, tylko z uprzedzonego wyboru.

Moze i Home XP nie bylo najlepsze, ale to nie znaczy, ze Home Premium musi byc jego nastepca… Sugerujesz mi instalacje Ultimate, tylko bez konkretnych powodow - tylko dlatego zeby miec wszystko, a nie wiedziec co z tym robic? To chyba nie o to chodzi…

Ja miałem zainstalowanego najpierw Home Premium, teraz Ultimate. Żadnej różnicy w wydajności nie widzę, obie wersje “żrą” tyle samo zasobów komputera. Teraz tylko pytanie - czy będziesz używał wersji legalnej, czy legalnej inczej? :wink: Bo jeśli zamierzasz zakupić Vistę, to nie ma sensu przepłacać dla tych kilku bajerów w Ultimate. A jeśli chodzi o te ‘Ultimate Extras’ to na razie nic tam jeszcze dla wersji PL nie ma.

Może się ktoś fachowo wypowie czy np. wer. Home Premium będzie szybsza od Ultimate na słabym kompie.

wyłącz w ultimate te usługi których niepotrzebujesz i będziesz miał to samo co w home taką samą wydajność, ultimate jest poprostu wyposażona w więcej dodatków więc jak je wyłączysz to będziesz miał to samo co w home.

Wylaczalem juz niektore uslugi w WinXP ale szczerze mowiac to Bog jeden wie ktore by dobrze bylo wylaczyc a ktore nie, a poza tym to wcale takiego rewelacyjnego efektu nie daje.

to zainstaluj home i po sprawie, ja ci tylko doradzam, zresztą widzisz większość userów niewidzi różnicy między home a ultimate, ja home nie instalowałem a w ultimate mi dobrze komuter chodzi mi o niebo lepiej niż jak miałem xp pro z tą samą konfiguracją.

Więc Decyzja należy do ciebie.

Wyłączyłem te uslugi:

Windows Update

Usługa raportowania błędów systemu windows

Usługa wyszukiwania systemu

Kopia zapasowa systemu windows

Dziennik wydajności i alerty

Usługa inteligentnego transferu w tle

Dysk wirtualny

Dziennik zdarzeń systemu windows

Nie zauważyłem poprawy w wydajności.

(barton2500/ECS KT600/512 ram/GF5600 Ultra)

Windows Vista Ultimate i Premium się niczym nie różnią. Miałem wersje RTM Ultimate i teraz jade na Premium. Nie widze różnicy w działaniu systemu. Po co przepłacać za Ultimate.

do microcom: Tak z ciekawosci to jakie dostales oceny komponentow kompa w tym ultimate ??? masz 512 ramu i zajmuje ci 60% przy kilku aplikacjach ??? Cos krecisz chyba :stuck_out_tongue:

PS. Wczoraj kupilem home premium i na moim pasciu okazalo sie ze 3,8 to najslabsza ocena za semprona 3000+ na 939 - reszta miedzy 4,5 a 5,5 a kompa mam przecietnego… Instalowala sie vista 30 min i o dziwo zero zwisow czy jakis koskow: instalacja, update, potem stery do realteka z realteka i stery do ati 7.1 - zadnego pierdzenia w grach itp. wiec jak to jest z realtek HD audio ? (mam kodek 880 jesli dobrze pamiętam). Resta to X1600PRO 256 i 2 x 512DDR 400Mhz i samsung 250 GB SATA II (ocena 5,5 i do tego cichy!)

kolejne 15 min i juz mialem udostepniony net po wifi na starego lapa z win98SE - rowniez bez koksow.

Nod32 wogole niezamulil systemu - ogolnie bardzo dobrze to śmiga - martwi mnie tylko cool’n’quiet bo chyba jeszcze nei chodzi - komp chodzi caly dzien bo zona jest w domu i lubie opcje zejścia na 1 ghz bo uzywa komp 5 min na 1h :slight_smile: - powalcze dzis po pracy z tym…

Najwiekszy lol to Miranda :slight_smile: godzina walki i okazalo sie ze trzeba nowe pliki z ikonami do GG i tlena bo na viscie stare sie nei wyswietlaja :smiley: :smiley:

No właśnie.

wiesz moja ocena komponentów to

Procesor 1.9

Ram 1.6

Grafika 1.9

Grafika w grach 1.0

Dysk 4.0

i tak jak napisałem komp mi nie muli w przeciwieństwie do xp a uważałem że xp to jeden z lepszych systemów microsoftu, używam visty ultimate 3 dzień komp włączony non stop i niemiałem zwisów.

chcesz to wierz a nie to nie ja nikogo nie zmuszam poprostu pisze jak jest.

…ale ja nie wierze tylko w zajetosc ramu u ciebie :slight_smile:

w tej chwili zajętość ramu mam 74%, zaraz załącze jakiegoś screena.

dokup pendrive 512 ! system dostanie kopa za 25 zl - tylko pamietaj ze musi byc kompatybilny z vista i readyboost czy jak sie to tam nazywalo :slight_smile: