Home Premium, czy Ultimate?

Witam,

Jestem tutaj nowy, ale nie jestem laikiem, także proszę na to zważać :slight_smile:

Chcę się przesiąść na Vistę, będzie to na pewno 32-bitowa wersja, ale zastanawiam się, którą wybrać - Home Premium, czy Ultimate.

Brałbym od razu HE, ale brakuje w niej dużo narzędzi administratorskich i jest ona pod tym względem ograniczona.

Konfiguracja wystarczy - A64 X2 3600+, 2 GB DDR2-667, 200 GB dysk, nagrywarka DVD. Gorszym punktem będzie grafika, nie gram w gry, ale Vista powinna sobie poradzić - Radeon X550 256 VRAM 64-bitówka niestety :slight_smile:

Jest lepsza, sprawia mniej problemów :wink:

W sumie racja, sprzęt wystarczy, a miejsca mi nie szkoda, poza tym jakieś Extras się przydadzą - DreamScene :slight_smile:

  • Zobaczymy :twisted:

Ja też brałbym Ultimate - wystarczy spojrzeć na porównania wersji Visty i widać od razu, że różnica jest spora.

Nie zobaczymy… miałem już Vistę 2 razy na innych kompach i jestem z nią obeznany, ale zastanawiałem się którą ostatecznie wybrać.

Zdecydowanie Ultimate - ma przyjaźnijsze narzędzia administracyjne (np. wyszukliwanie sterowników można wskazać i powyłączać update w panelu a nie grzebać się w kluczach)

Poza tym można ściągnąć pakiety językowe (i pobawić się rozpoznawaniem mowy)

można też łatwo przerobić menu start na wąskie.

no i jeszcze kilka innych rzeczy (np. kontrola rodzicielska)

Kontrola rodzicielska jest nawet w Home Basic :twisted: