Honor 7 vs Xperia M5

Honora mam za 1370 zł ale musze dojechac po niego co mnie wyjdzie jeszcze 40zł a Xperie za 1250. Pewnie bym juz wybral dawno Xperie ale mam do niej niesmak, jakis taki niesmak do Sony, ze mi sie nie podobaja te telefony i bateria 2600 mAh troche mnie odrzuca. Co myślicie/ew co w tej cenie kupić? Interesują mnie tylko telefony z dużych sklepów bo musze wziąć na raty (te są z euro agd a tu są raty 0% bo np w xkomie po 24 mies robilo sie z 1300>1600).

Przecież w sieci też możesz wziąść na raty nawet na takim allegro znajomy nie raz brał tragedii z odstetkami nie ma :slight_smile: Celowałbym w jakiś model co ma snaprdragon 801 :slight_smile: samsung s5 np czy one plus one tu masz liste:

https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/devices/all?processor=801

Od siebie poleciłbym s5 ma dobre wsparcie custom romów :slight_smile: oneplusone też jest ok jak nie lubisz samsungów :slight_smile: Chodź ja tam np amoledy samsunga bardzo lubie no ale każdy ma swoje widzimisię :slight_smile:

Ostatnie dwa lata miałem s5 i nie byłem z niego zadowolony. Brakowało mi w nim ramu dlatego teraz wycelowałem tylko w modele z 3GB. s5 wymagała częstych formatów bo po kilku miesiącach (ok. 3) przy zebranych wtedy powiedzmy 1000 zdjeciach, 2000 smsow i buforach aplikacji zacinała się niemiłosiernie.

Przy 2000 smsów to nawet S3 nie cięła, wystarczyło zainstalować Textrę do smsów, a nie przywracać ustawienia fabryczne. Ewentualnie Greenify (nawet bez roota) i telefon nie miał prawa chrupać…

Problemem S5 jest to, że jej już nie kupisz z oficjalnego miejsca.

na nie oficjalnych romach system na dzien dobry używa 300 MB RAM w oficjalnym to jest ponad 1 GB. Pozatym jak tak komuś pilnie potrzebny oficjalny to zawsze są przerobione czyste stocki które tez mniej ramu ciągną. Najwiecej żre te całe bloatware którego za pomoca roota można się pozbyć :slight_smile: Ja bym celował w jakiś flagowy model z snapdragonem 801 poniewaz bedziesz mial dobre wsparcie custom romów no ale reszta to już twoja decyzja :slight_smile: Nie mówie żebyś brał koniecznie s5 może być np oneplus ale amoledy mają taką zalete że wgrywając custom rom jakiś czy CM można wgrać ciemny motyw i przerobione aplikacje dla amoledów w ciemnych odsłonach wtedy zużycie energii ekranu amoled może być nawet o 50% mniejsze. Nie mówiąc o  tym że w tych ze sredniej półki zawsze masz spore minusy jak procesor dobry to pamiec wolna jak pamiec dobra to aparat słaby to ram mułowaty i tak w kółko :slight_smile: i tak jak pisał pan wyżej greenify warto używać to przydatna apk szczególnie z rootem i xposed pokazuje co potrafi :slight_smile: Mam nawet wersje donate :slight_smile: Warto wspierać dobre projekty :slight_smile:

Na raty 0% zwykle udawało mi się trafić w sferisie i rzeczywiście płaciłem tylko tyle ile kosztowało to co kupiłem… Z podanych przez Ciebie modeli stawiałbym na Honro 7 albo Huawei p8 pełną wersję