Honorowanie styli

Witam, mam możliwość aktualizacji strony (kolegi) wykonanej w HTML i stylach. Proszę powiedzcie dlaczego przywołane na stronie style zewnętrzne nie działają wlaściwie tzn. nie reaguje zapis dotyczacy body,( konkretnie jest problem z kolorem) inne zamieszczone w body, a dotyczące jej elementów są honorowane. NIe działa też wpisanie tła body w znacznik na samej stronie.

body{background-color:#ffffcc;} -zapis w stylach

  • zapis na stronie

Rożne kolory są po to aby zobaczyć kontrastową roźnicę.

Wpis w źródle strony jest zapisany oprócz zapisu w stylach. Kiedyś uczono ,że kaskadowy styl (css) jest ok. ale bliższe określenie stylu dla elementu jest ważniejsze niż zapisane w przywilywanym arkuszu styli. Coś się zmieniło . Strona HTML

i css 2

jeśli określasz tło elementu

w dokumencie html (tutaj jako bgcolor) to on automatycznie nadpisze styl z zewnętrznego arkusza. spróbuj wpisać

albo całkiem usuń formatowanie z dokumentu html i całość pisz w stylu. a jeśli przerabiasz arkusz kolegi to sprawdź jeszcze czy gdzieś niżej nie został zdefiniowany już kolor tła dla

albo może dla *

ok. Już zrobiłam i działa szkoda, że tylko w IE 6. FF2 wyświetla to body na biało mimo , że resztę arkusza stylów wykonuje prawidlowo.

jeśli ff nie interpretuje stylu to możliwe, że jest gdzieś błąd w kodzie - sprawdź wszystko jeszcze raz - może gdzieś brakuje średnika, albo jest np. kolor wpisany w postaci 000000 ale pominęłaś # albo dałaś o jedno 0 za dużo. IE może zignorowało ten błąd i dlatego wyświetla zadany kolor.

interpretuje styl tylko wybiórczo

Masz więc błędy w stylach.

tylko gdzie? Poza tym przy niftycube wyrzuca mi elementy z zaokrągleniami poza pole w którym ma ono być,albo uklada kaskadowo trzy elementy na siebie(tworzy schody) w FF w IE jest ok.

może wrzuć tu kod strony i css’a to pomożemy Ci znaleźć błąd

Założyłem podobny temat, bo nie czytał tylko jednego kodu ze styli i okazało się, że błąd był w Doctype