Horoskop-przykład formularzu[JavaSkrypt]


(Koniu7) #1

(Damgora) #2

średniki


(Koniu7) #3

ale w którym miejscu


(Damgora) #4

w skryptach między instrukcjami


(Koniu7) #5

nic mi to nie mówi


(Damgora) #6

przekopiowałem ten kod i (o dziwo) działa (przynajmniej tak jak jest napisany), ale brak średników był najmniejszym problemem:

  • [*:2l0xlwjs]brak tagu otwierającego , doctypu itp.(może tylko nie skopiowałeś) [*:2l0xlwjs]brak atrybutu type dla script'ów[*:2l0xlwjs]niewykorzystana funkcja horoskop() z błędem - else niepoprzedzone if'em[*:2l0xlwjs]... i pewnie jeszcze czegoś nie zauważyłem

Potrafię zdołować, nie? Spokojnie widzę, że dopiero zaczynasz :slight_smile: Błędy, które podałem są drobne i nie powstrzymują przeglądarki od otworzenia takiej strony, ale działanie skryptu jednak nie prowadzi do celu jaki założyłeś.

Poniżej przykład działającego kodu napisany na szybko. O to chodziło? Jeśli nie wiesz jak coś działa albo nie rozumiesz od razu pytaj :wink:

<script type="text/javascript">znaki = {'byk':'tekst dla byka', 'skorpion':'tekst dla skorpiona', 'rak':'tekst dla raka'};podajZnak();podajZnak(){znak = prompt('Podaj Twój znak zodiaku');znak != null){wznak = znaki[znak.toLowerCase()];wznak != undefined)alert(wznak);

(Koniu7) #7

Dziękuję bardzo!